Palīdzība

   2023. gada 19. oktobris

   LMT deviņos mēnešos veicis būtiskas investīcijas 5G tīkla attīstībā

   Latvijas Mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2023. gada deviņos mēnešos tīkla un infrastruktūras attīstībā ieguldījis 20 miljonus eiro, ar šīm investīcijām ievērojami apsteidzot pārējos tirgus dalībniekus. Paplašinoties pieprasījumam pēc augstas kvalitātes interneta pakalpojumiem visā Latvijā, pieaudzis arī uzņēmuma apgrozījums un klientu pieslēgumu skaits. LMT grupas apgrozījums 2023. gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada deviņiem mēnešiem, audzis par 7,6% un sasniedzis 221,4 miljonus eiro, bet klientu pieslēgumu skaits – 1,46 miljonus. LMT grupas rentabilitāte jeb EBITDA 2023. gada deviņos mēnešos ir sasniegusi 66,7 miljonus, kas ir pieaugums par 9,5% salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn.

   LMT kopš gada sākuma strauji paplašinājis 5G tīklu līdz 380 5G bāzes stacijām, un 5G šobrīd pieejams jau vairāk nekā 180 apdzīvotās vietās visā Latvijā. 

   “Jo pieejamāks, plašāks un veiktspējīgāks ir mobilo datu pārraides tīkls, jo labprātāk un vairāk cilvēki to izmanto. 5G tīkls paver jaunas iespējas gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem, tāpēc LMT to mērķtiecīgi attīsta,” komentē LMT prezidents Juris Binde.

   Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma “Tefficient” apkopoto informāciju LMT klienti pērn ierindojušies 3. vietā Eiropā (5. vietā pasaulē) pēc mobilo datu patēriņa apjoma uz vienu SIM karti. Kā liecina “Tefficient” apkopotie dati, 2022. gadā LMT klientu vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti ir bijis 43,6 GB. Tas LMT ļāvis izvirzīties līderpozīcijās Baltijā, kļūstot par vienīgo Baltijas mobilo sakaru operatoru, kas iekļuvis pasaules TOP 5 mobilo tīklu sarakstā pēc vidējā mobilo datu patēriņa uz vienu SIM karti.

   Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT turpina arī dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus vairākās inovāciju attīstības vertikālēs – transporta monitoringa sistēmās, sabiedriskās drošības un aizsardzības, pilsētas sensorikā. Visi šie virzieni ļaus izveidot risinājumus efektīvākai sakaru tīkla izmantošanai. Piemēram, septembrī, turpinot attīstīt pirms vairākiem gadiem izveidoto 5G testa vidi Biķerniekos autonomo un savienoto auto transportlīdzekļu izpētei, LMT kopā ar partneriem uzņēma pirmo AUGMENTED CCAM Eiropas darbsemināru, kurā piedalījās pārstāvji no 13 valstīm.

   LMT turpina priecāties arī par savu bišu veikumu, kas pierāda, ka bites ar tehnoloģijām labi sadzīvo un dabiskie procesi notiek tikpat sekmīgi kā dziļos laukos. Jūlijā notikušajā Latvijas Biškopības biedrības pasākumā “Latvijas garšīgākais medus 2023” nominācijā “Tumšais medus” 1. vietu ieguvis medus, kas ievākts stropos uz LMT tehniskās ēkas jumta līdzās 5G bāzes stacijai.

   Dalīties ar saiti