Palīdzība

   2023. gada 26. aprīlis

   LMT audzējis klientu skaitu un apgrozījumu

   Latvijas vadošais mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2023. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn par vairāk nekā 80 000 palielinājis klientu pieslēgumu skaitu, LMT grupas apgrozījums pieaudzis par 8,1% un sasniedzis 71,8 miljonus eiro. Būtiska darbības joma gada pirmajos mēnešos bijusi dažādu biznesa risinājumu attīstība un ieguldījums valsts fiziskajā un kiberdrošībā.

   “Līdzās biznesa izaugsmei un nepārtrauktam darbam pie 5G tīkla attīstības LMT ikdienā aktīvi iesaistās arī dažādu drošības aspektu stiprināšanā. Sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Aizsardzības ministriju izstrādājam viedās tehnoloģijas valsts aizsardzībai, piedalāmies vairākos NATO tehnoloģiju attīstības projektos, LMT darbinieki iesaistās Zemessardzē. Vienlaikus īpaši rūpējamies par mūsu klientu kiberdrošību – LMT Interneta sargs novērš pat vairākus miljonus kiberapdraudējumu mēnesī, un nu arvien jaudīgākus drošības risinājumus piedāvājam arī ceļu satiksmē,” stāsta LMT prezidents Juris Binde. 

   Martā Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā, oficiāli sākusi darboties ar LMT mašīnredzes risinājumu aprīkotā viedā satiksmes kontroles iekārta. Tas ir pirmais šāda tipa risinājums Latvijā, kas oficiāli iekļauts satiksmes uzraudzības sistēmā un fiksēto informāciju par autovadītājiem, kuri šķērsojuši krustojumu pie sarkanās gaismas, nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Pašvaldības policijas datubāzēm, lai pārkāpējiem tiktu piemērots administratīvais sods. Viedais risinājums testa režīmā minētajā krustojumā darbojas jau kopš 2019. gada rudens, bet šopavasar Liepājas pilsēta noslēgusi līgumu ar LMT par risinājuma oficiālu iekļaušanu satiksmes uzraudzības sistēmā, lai uzlabotu satiksmes drošību un novērstu pārkāpumus. 

   Savukārt kiberdrošības jomā būtiskus uzlabojumus sniedzis interneta drošības risinājums “LMT Interneta sargs”, kas aizsargā klientu datorus un viedierīces no dažādiem vīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura lietotnēs, pārlūkos un saziņas rīkos. 2023. gada martā novērsti 1,9 miljoni apdraudējumu – ļaunatūras pielietošanas, pikšķerēšanas centieni un mēģinājumi ģenerēt kriptovalūtu uzbrucējiem. 

   LMT ir arī viens no pirmajiem Latvijas uzņēmumiem, kuram ir sava Zemessardzes apakšvienība. Atsaucoties aicinājumam pievienoties vairākiem desmitiem kolēģu, kuri jau dien Zemessardzes rindās, martā svinīgo zvērestu Zemessardzē deva vēl virkne LMT uzņēmumu grupas darbinieku no dažādām struktūrvienībām, kas ir pamats apakšvienības izveidei. Zemessardzes LMT apakšvienība veidota no uzņēmuma darbiniekiem, kuri dien Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 13. kājnieku bataljona sastāvā, un tās galvenais mērķis ir LMT infrastruktūras drošības un aizsardzības pasākumu stiprināšana. 

   LMT grupas rentabilitāte jeb EBITDA 2023. gada pirmajā ceturksnī sasniegusi 21,8 miljonus eiro, kas ir par 3,3% vairāk nekā 2022. gada pirmajā ceturksnī. 

   Dalīties ar saiti