Palīdzība

   2005. gada 9. februāris

   LMT apkopo provizoriskos 2004. gada rezultātus

   Apkopoti provizoriskie 2004. gada LMT darbības rezultāti. Pagājušajā gadā LMT palielinājis apgrozījumu līdz 149,3 miljoniem latu un sasniedzis lielāko klientu skaita pieaugumu kopš uzņēmuma dibināšanas – 143,5 tūkstošus.

   Oficiālie LMT 2004. gada finanšu rezultāti būs pieejami pēc tam, kad tos apstiprinās uzņēmuma īpašnieku kopsapulce, kas parasti notiek aprīlī.

   „2004. gads LMT bija veiksmīgs, jo tika būtiski palielināts klientu skaits, ieviesti jauni pakalpojumi un sasniegti teicami finanšu rezultāti. LMT biznesa stratēģija ieguldīt līdzekļus sakaru tīkla un jaunu tehnoloģiju attīstībā ir sevi attaisnojusi, jo izdevies sasniegt noteiktos mērķus, kā arī palielināt apgrozījumu un peļņu, vēl vairāk nostiprinot telekomunikāciju tirgus līdera pozīcijas. Liela nozīme LMT izaugsmē bija labvēlīgai ekonomiskajai situācijai, iekšzemes kopprodukta un iedzīvotāju pirktspējas pieaugumam.

   Tā kā ievērojama LMT īpašuma daļa gan tieši, gan pastarpināti pieder Latvijas valstij, tad ieguvēji esam mēs visi, jo dividendēs un nodokļos LMT ir samaksājis miljoniem latu valsts budžetā,” uzver LMT prezidents Juris Binde.

   Saskaņā ar provizoriskiem datiem LMT apgrozījums 2004. gadā bija 149,3 miljoni latu. Salīdzinot ar 2003. gadu, tas palielinājies par vairāk nekā 19 miljoniem latu. LMT provizoriskā peļņa pēc nodokļiem ir 54,6 miljoni latu. Nodokļos uzņēmums samaksājis 25,9 miljonus latu, tādējādi atkārtoti kļūstot par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī.

   2004. gadā LMT veica kapitālieguldījumus 18 miljonu latu apmērā. Kopējie kapitālieguldījumi kopš uzņēmuma dibināšanas ir 176,7 miljoni latu. LMT izveidotais sakaru tīkls ir viens no kvalitatīvākajiem un modernākajiem GSM tīkliem Eiropā, tas klāj 98,08% Latvijas teritorijas, sniedzot iespēju lietot mobilos sakarus 97,41% valsts iedzīvotāju.

   LMT nepārtraukti paplašina tīkla pārklājumu, uzstādot arvien jaunas bāzes stacijas un uzlabojot kapacitāti. 2004. gadā tika uzstādītas 64 jaunas bāzes stacijas, to kopskaitam pārsniedzot 720.

   LMT pirmais Latvijā izmēģināja EDGE datu pārraidi ar ātrumu līdz 130 Kb/s un uzsāka UMTS tīkla komerciālu darbību, kas nodrošina datu pārraides ātruma pieaugumu līdz pat 384 Kb/s. Savukārt OKartes lietotājiem kļuva pieejama GPRS datu pārraide.

   Kā katru gadu, arī pagājušajā gadā tika pazemināti sarunu tarifi. Tagad, sazvanoties LMT abonentiem, no katras sarunas 4. minūtes tarifs ir par 20% zemāks. Būtiski tika papildināta LMT ilgtermiņa atlaižu programma, kas tagad LMT abonentiem ir kļuvusi vēl izdevīgāka.

   LMT klientu skaits 2004. gadā palielinājās par 143,5 tūkstošiem, kas ir līdz šim lielākais klientu skaita pieaugums kopš uzņēmuma dibināšanas. 2004. gada 31. decembrī LMT klientu skaits bija 752 531, kas ir 32,61% Latvijas iedzīvotāju.

   Dalīties ar saiti