Palīdzība

   2001. gada 19. janvāris

   LMT abonenti var izmantot savus tālruņus Dienvidamerikā

   Latvijas Mobilais Telefons SIA noslēdzis savstarpēju viesabonēšanas līgumu ar Peru iDEN tīkla operatoru Nextel del Peru, kas ir ASV operatora Nextel meitas uzņēmums. Šis ir pirmais LMT viesabonēšanas līgums, kas noslēgts ar mobilo sakaru operatoru Dienvidamerikā un otrais, kas noslēgts ar iDEN tīkla operatoru.

   Kopš 2000. gada marta LMT darbojas viesabonēšana ar ASV iDEN operatoru Nextel, kura pārklājums sedz lielu daļu ASV teritorijas un ir salīdzināms ar GSM 1900 pārklājumu, vietām pat pārspējot to. Nextel sarunu tarifi ir zemāki nekā ASV GSM 1900 operatoru piedāvātie. Šogad LMT plāno noslēgt viesabonēšanas līgumus ar iDEN operatoriem Argentīnā, Brazīlijā, kā arī Meksikā.

   iDEN (Integrated Dispatch Enhanced Network) ir integrēta ciparu mobilo sakaru tīkla un publisko rāciju tīkla sistēma, kas darbojas 800 Mhz diapazonā un ir izplatīta Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīs, kā arī Āzijā. Sistēma principiāli atšķiras no ierastās GSM sistēmas, bet, izmantojot LMT SIM karti un atbilstošus tālruņus, ir iespējama viesabonēšana starp GSM un iDEN tīkliem. Pagaidām vienīgais tālrunis, kas atbalsta o funkciju, ir Motorola i2000.

   Papildus informāciju par viesabonēšanas iespējām var atrast LMT Interneta lapā un izmantojot īsziņu pakalpojumu "Viesabonēšanas uzziņas", nosūtot attiecīgās valsts nosaukumu uz īsziņu pakalpojuma kodu 991111.

   LMT abonenti var izmantot viesabonēšanu 214 mobilo sakaru tīklos 81 valstī.

   Dalīties ar saiti