Palīdzība

   2022. gada 10. oktobris

   LMT 5G internets – jau 180 bāzes stacijās, veidojot plašāko 5G tīklu Latvijā

   Līdz ar vairāk nekā 70 jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanu gada pirmajos 9 mēnešos LMT 5G tīkls kļuvis par plašāko Latvijā: 50 apdzīvotās vietās pavisam pieejamas 180 5G bāzes stacijas, un 5G telefonos un datoros lieto jau vairāki simti tūkstošu LMT klientu. 

   Šobrīd visvairāk LMT 5G bāzes staciju darbojas Rīgā, kur ir arī vislielākais 5G lietotāju skaits, kā arī Pierīgā, Ogres rajonā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Ventspilī, un tīkls tiek pastāvīgi paplašināts. Šobrīd LMT kartē iezīmējas arī pilsētas ar plašāko 5G pārklājumu – Ventspils, Jelgava, Daugavpils, Liepāja, Tukums, Talsi, Valmiera un citas. 

   “5G tīkls nodrošina izcilu ietilpību un ievērojamu datu pārraides ātrumu, uz kādu pavisam nesen neviens pat cerēt nevarēja. Jaunākās paaudzes tehnoloģijas, ko esam mērķtiecīgi apguvuši un ieviesuši mūsu sakaru tīkla infrastruktūrā, ļauj LMT šobrīd nodrošināt plašāko 5G tīklu Latvijā. Redzam, ka arvien vairāk klientu novērtē priekšrocības, ko sniedz jaudīga, stabila mobilā interneta pieejamība gan datoros, gan telefonos, un jau šobrīd varam prognozēt, ka līdz ar 5G tīkla paplašināšanu šādu klientu skaits tikai augs,” pauž LMT prezidents Dr. Juris Binde. Viņš arī norāda, ka LMT novērojumi liecina – lietotāji, kuri izmēģina 5G internetu, to labprāt izvēlas pastāvīgai lietošanai. 

   Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma “Tefficient” apkopoto informāciju LMT klienti 2021. gadā ierindojušies devītajā vietā pasaulē pēc mobilo datu patēriņa apjoma: LMT vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti pērn bija 26,8 GB. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas dati rāda, ka Latvijā katrs lietotājs izmanto vidēji 18 GB mēnesī. Tādējādi LMT klienti mobilo internetu izmanto krietni aktīvāk nekā Latvijas iedzīvotāji kopumā. 

   Lai nodrošinātu kvalitatīvus, modernus pakalpojumus klientiem, LMT katru gadu tīkla attīstībā investē ievērojami vairāk nekā citi tirgus dalībnieki, mērķtiecīgi attīstot tīkla infrastruktūru, ieviešot jaunākās paaudzes tehnoloģijas un veicinot 5G atbilstošas testa vides radīšanu aizsardzības, mobilitātes, dronu satiksmes un ostu attīstībai. To novērtējis arī neatkarīgais analītikas uzņēmums, kas specializējas patērētāju mobilās pieredzes analīzē Open Signal, kurš 2022. gada septembrī atzinis LMT par labākās mobilo sakaru lietotāju pieredzes nodrošinātāju Latvijā. LMT atzīts par mobilo sakaru operatoru ar lielāko vidējo lejupielādes ātrumu, kā arī labākā 4G pārklājuma nodrošinātāju Latvijā, vienlaikus saņemot visaugstāko vērtējumu par konsekventi augstu pakalpojumu kvalitāti, kas atbilst jaunākajām tīkla veiktspējas prasībām dažādiem straumēšanas pakalpojumiem (Netflix, Skype, tiešsaistes video un videospēļu straumēšanas izcila kvalitātes nodrošināšanai). 

   Dalīties ar saiti