Palīdzība

   2006. gada 30. augusts

   LMT 3G tīklā desmitkāršots datu pārraides ātrums

   No 30. augusta LMT klientiem ir pieejama HSDPA datu pārraide, kas palielina datu lejupielādes ātrumu LMT UMTS tīklā līdz pat 3,6 megabitiem sekundē.

   Juris Binde, LMT prezidents: „HSDPA ieviešana ir viens no nozīmīgākajiem uzlabojumiem LMT datu pārraides pakalpojumu portfelī, jo jaunā tehnoloģija var nodrošināt gandrīz 10 reizes lielāku datu pārraides ātrumu nekā līdzšinējais UMTS tīkls un 15 reizes lielāku datu pārraides ātrumu nekā EGDE. Tas padara mobilo datu pārraidi līdzvērtīgu fiksētā tīkla platjoslas risinājumiem. HSDPA datu pārraidi vislabāk izmantot kopā ar LMT iBiroju, kurā iekļauts viss nepieciešamais aktīvam darbam ārpus biroja.”

   Sākotnēji HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) tehnoloģijas ieviešana LMT UMTS tīklā palielinās datu lejupielādes ātrumu līdz 3,6 megabitiem sekundē. Datu pārraides ātrumu ietekmē lietotāja mobilās ierīces tehniskās iespējas, UMTS tīkla noslodze un radio signāla kvalitāte. LMT veiktajos izmēģinājumos tika sasniegts vidējais ātrums 2-2,4 megabiti sekundē. Šāds datu pārraides ātrums nodrošina ļoti ātru piekļuvi internetam, e pastam, mobilajai televīzijai, kā arī izklaides un informatīvajiem pakalpojumiem.

   HSDPA ir jauna datu pārraides tehnoloģija, kas UMTS trešās paaudzes mobilo sakaru tīklā teorētiski ļauj sasniegt datu lejupielādes ātrumu līdz 14,4 megabitiem sekundē. Datu pārraides ātruma pieaugums tiek panākts, uzlabojot UMTS tīkla radiopārraides mehānismus – ieviešot jaunus datu plūsmas kontroles protokolus un kodēšanas shēmas. Jāņem vērā, ka HSDPA izmantošanai lietotāja rīcībā ir jābūt mobilajai ierīcei (datu kartei vai mobilajam tālrunim), kas atbalsta HSDPA tehnoloģiju.

   Pašlaik tirgū ir ierobežots mobilo ierīču piedāvājums ar HSDPA atbalstu, tādēļ LMT pakalpojuma iBirojs ietvaros ir pieejama PCMCIA datu karte Huawei E620 un USB datu modems Huawei E220, kas sniedz iespēju visiem esošajiem un topošajiem iBiroja klientiem lietot HSDPA datu pārraidi LMT UMTS tīkla pārklājuma zonā.

   Dalīties ar saiti