Palīdzība

   2003. gada 2. septembris

   Latvijas uzņēmumi piedalīsies pasaulē lielākajā telekomunikāciju izstādē Ženēvā

   Šī gada oktobrī četri Latvijas uzņēmumi – LMT, Lattelekom, SAF Tehnika un IT ALISE piedalīsies pasaulē lielākajā telekomunikāciju izstādē ITU Telecom World 2003.

   Izstāde ITU Telecom World 2003 notiks Ženēvā, Šveicē no 12. līdz 18. oktobrim. Tas ir lielākais telekomunikācijām veltītais pasākums pasaulē, kas reizi četros gados pulcē vairāk nekā 850 nozares uzņēmumu, 2 500 akreditētu žurnālistu un aptuveni 200 000 apmeklētāju. Izstādes viesis šogad būs Bils Geitss (Microsoft), Karli Fiorina (HP), kā arī daudzu valstu ministri.

   "ITU Telecom World forums un izstāde ir notikums, kas vienkop koncentrē jaunākās tehnoloģijas un visus nozares vadošos uzņēmumus. Tieši šeit izkristalizējas tendences, kas vairākus gadus nosaka industrijas kopējo attīstību. Dalība Telecom 2003 izstadē ir salīdzināma ar piedalīšanos olimpiskajās spēlēs, kas arī tiek rīkotas reizi četros gados. LMT tā ir iespēja parādīt gan uzņēmumu, gan Latviju kā tehnoloģiski attīstītu un modernu valsti, kas pilnvērtīgi iekļaujas globālajā informācijas sabiedrībā", uzsver LMT prezidents Juris Binde.

   Lattelekom prezidents Gundars Strautmanis: "Lattelekom izstādē ITU Telecom World piedalījās pirms astoņiem gadiem. Kopš tā laika uzņēmuma piedāvātie pakalpojumi ir attīstījušies atbilstoši klientu vajadzībām un to apjoms ir ievērojami mainījies un audzis. Mums ir svarīgi, lai mūs iepazīst arī starptautiskā tirgū, jo Lattelekom partneri ir daudzi nozīmīgi un pasaulē pazīstami uzņēmumi. Pieaug ārvalstu interese par Latvijas tirgu un, iestājoties Eiropas Savienībā, šī interese palielināsies un pieaugs arī nepieciešamība pēc augstvērtīgiem informācijas tehnoloģijas un telekomunikāciju pakalpojumiem".

   Normunds Bergs, SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs: "Dalība šāda mēroga profesionālā izstādē apliecina mūsu nodomu turpināt veiksmīgi konkurēt ar pasaules vadošajiem telekomunikāciju aparatūras ražotājiem".

   Elmārs Gengers, IT ALISE direktors: "IT ALISE mērķis, piedaloties izstādē, ir lietderīgi izmantot vairāk kā astoņu gadu pieredzi telekomunikāciju jomā, izstrādājot un ieviešot IT risinājumus. Ženēvā mēs prezentēsim savus programmizstrādes un konsultāciju pakalpojumus, kā arī jaunāko IT ALISE produktu – laika uzskaites un plānošanas sistēmu TimeRS, kas uzņēmumiem dod iespēju efektīvi plānot, pārvaldīt un uzskaitīt personāla darba laiku".

   Latvijas uzņēmumu stenda autors ir reklāmas aģentūra Bulterjers, kas pilnībā nodrošinājusi stenda izveidošanu no koncepcijas līdz realizācijai un uzstādīšanai Palexpo izstāžu kompleksā Ženēvā.

   Aģentūras Bulterjers direktors Jānis Ozers: "Kā LMT un visas Latvijas uzņēmumu grupas stenda vizuālo tēlu mēs izvēlējāmies tauri. Taure ir Eiropā saprotams simbols telekomunikāciju biznesam un apzīmē ziņu izplatīšanās avotu. Stendā būs četras lielas taures – četri stenda dalībnieki, četras ziņas izstādes apmeklētājiem, četri Latvijas vēsturiskie novadi, četras latviskās tauru vērtības – taurētāji seno lībiešu pilīs, ganu stabules, zvejnieku miglas taures un lauku muzikanti. Ar stilizācijas palīdzību stendā izvietotās taures veido vienotu stenda tirdzniecības zīmi".

   Latvijas Mobilais Telefons piedalās ITU Telecom World izstādē jau trešo reizi. 1995. gadā LMT un Lattelekom bija pirmie un vienīgie uzņēmumi no Baltijas valstīm, kas kopīgi pārstāvēja Latviju izstādē ITU Telecom World 1995. Arī 2003. gadā Latvijas uzņēmumu grupas stends ir vienīgais no Baltijas valstīm.

   Dalīties ar saiti