Palīdzība

   2024. gada 9. februāris

   Kanādas vēstnieks un LMT pārrunā sadarbības iespējas

   Piektdien, 9. februārī, “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā V. E. Braiens Svorks un Kanādas militārais atašejs Latvijā pulkvedis Roberts Fosters. Vizītes laikā LMT prezidents Juris Binde Kanādas pārstāvjus Latvijā iepazīstināja ar 5G testa vidi, tajā veikto izmēģinājumu rezultātiem un LMT paveikto NATO 5G izpētes projektu laikā, kā arī pārrunāja padziļinātas sadarbības iespējas.

   “Kanāda un Latvija cieši sadarbojas visos drošības aspektos. Latvija ir uzticams un aizsargāt spējīgs partneris.  NATO sabiedroto savstarpējā sadarbība inovatīvu tehnoloģiju izstrādē uzlabo mūsu spējas mazināt jaunus draudus un  pielāgoties pieaugušajām drošības vajadzībām. Industrijas partneri sniedz būtisku ieguldījumu zināšanu un tehnoloģiju attīstībā, un šiem uzņēmumiem ir izšķiroša nozīme valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā.  Publiskā un privātā sektora partnerības, piemēram, uzņēmuma LMT vadībā,  nodrošina tehnoloģiskus risinājumus un vērtīgas inovācijas, kas stiprina mūsu kopējās aizsardzības spējas.,” norāda Kanādas vēstnieks Latvijā Braiens Svorks.

   Jau ziņots, ka, pateicoties LMT mērķtiecīgajam darbam 5G tehnoloģiju ieviešanā un infrastruktūras attīstībā, 2020. gadā Ādažu bāzē tika atklāta ne vien Latvijā, bet visā Eiropā pirmā 5G testa vide, radot ekosistēmu jaunās paaudzes militāro bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. Četru gadu laikā kopš Ādažos izveidota 5G testa vide aizsardzības un militārajām vajadzībām tajā notikuši vairāki aizsardzības risinājumu testi, kā arī NATO līmeņa mācības. Kanādas vēstnieka un Kanādas militārā atašeja vizītes laikā LMT ne vien iepazīstināja ar jau paveikto, bet arī demonstrēja LMT radīto BIMS (Misiju vadības informācijas sistēma) integrēto sensoru iespējas, kā arī LMT 5G paplašinātās realitātes risinājumu bruņutransportiera “Patria” uzturēšanai. Tāpat VAS “Elektroniskie sakari” prezentēja radiomonitoringa spējas. Vienlaikus klātesošajiem bija iespēja redzēt Latvijā radītā militārā auto “FOX” un ar to savienoto 5G tīkla komunikācijas demonstrāciju.

   “5G datu pārraides tīkls un tajā balstītie risinājumi sniedz iespēju jaunākās sakaru tehnoloģijas izmantot ne tikai civilām, bet arī militārām vajadzībām, un pie šo risinājumu izstrādes ikdienā arī aktīvi strādājam. Dalība dažādos nacionālas nozīmes un starptautiskos projektos ļauj kopā ar partneriem radīt risinājumus, kas var nākotnē palīdzēt uzlabot ne tikai Latvijas, bet arī starptautisko drošību. 5G balstītie tehnoloģiskie risinājumi, kas var būt autonomi un ļauj veikt virkni operāciju veikt attālināti, praktiski ļauj ietaupīt ikvienas valsts resursus. Šobrīd, kad dzīvojam ģeopolitiski asimetriskā drošības vidē, tas ir ļoti būtiski,” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

   5G testa vidi Nacionālie bruņotie spēki Ādažu bāzē izveidoja 2020. gadā sadarbībā ar uzņēmumu “LMT”, un tā dod iespēju attīstīt un izmēģināt dažādus sensoru, aizsardzības sistēmu un platformu, tai skaitā bezpilota, risinājumus, būtiski veicinot Latvijas un sabiedroto valstu militārās nozares tehnoloģisko attīstību.

   Dalīties ar saiti