Palīdzība

   2014. gada 8. aprīlis

   Jauns LMT LATVIJAI posms

   Turpinot pirms trim gadiem uzsākto projektu LMT LATVIJAI, aicinām Talsu, Preiļu, Saldus un Tukuma iedzīvotājus no 7. aprīļa līdz 8. maijam iesniegt idejas savas pilsētas attīstībai. Kopumā šogad plānota sadarbība ar astoņām pašvaldībām – nākamajā kārtā iesaistīsies Bauska, Līvāni, Ogre un Valka.

   LMT Latvijai mērķis ir īstenot reģionu iedzīvotājiem svarīgas un nozīmīgas ieceres, padarot sakoptāku vidi, dažādojot sabiedriskās dzīves aktivitātes un veicinot savas pilsētas izaugsmi. Konkursa uzvarētāji var saņemt 500 līdz 2000 eiro finansējumu vai līdzfinansējumu. Ar detalizētiem projektu konkursa noteikumiem var iepazīties pilsētas pašvaldības mājaslapā vai portālā www.delfi.lv.

   Pirmajā kārtā projektus vērtēs LMT un pilsētu pašvaldību žūrija, otrajā kārtā uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteiks paši iedzīvotāji, balsojot elektroniski portālā delfi.lv vai aizpildot anketas pašvaldībās. LMT klientiem būs iespēja balsot arī portālā m.lmt.lv un ar īsziņu palīdzību.

   Iedzīvotāji izrādījuši lielu interesi un atbalstu līdzšinējās LMT Latvijai aktivitātēs – kopumā par projektiem nobalsojuši vairāk nekā 41 000 cilvēku. 2013. gadā Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Kuldīgā, Rēzeknē un Jelgavā ar LMT atbalstu realizēti vairāki nozīmīgi projekti.

   • Liepājā labiekārtota kaitborda jeb pūķošanas bāze, uzstādīti āra trenažieri, pilsētvide papildināta ar kinētiskajām skulptūrām, sarīkotas sacensības skolēniem Lielā Balva 2013.
   • Jelgavā rekonstruēts skeitparks, izveidots pilsētas dziesmas video, labiekārtots pastaigu parks.
   • Valmierā izveidoti vairāki sporta aktivitāšu laukumi.
   • Ventspilī piešķirts atbalsts bērnu un jauniešu tematisko pasākumu rīkošanai, sakopti vairāki vides objekti un veikti citi pilsētvides uzlabojumi.

   „Latviju stipru padarām mēs ar saviem darbiem, un reizēm vajag tikai mazliet, lai paveiktu nozīmīgas lietas. Veiksmīga Latvijas izaugsme iespējama tikai tad, ja katrs iedzīvotājs izjutīs kopīgu atbildību par savu valsti, pilsētu un ģimeni. LMT lepojas ar katru, kurš dara, tādēļ esam patiesi gandarīti, ka arī šogad varam piedāvāt iedzīvotājiem realizēt idejas un uzlabot dzīvi savā pilsētā,” uzskata LMT prezidents Juris Binde.

   Dalīties ar saiti