Palīdzība

   2023. gada 21. novembris

   Austrijas pilsētā Grācā uzstāda LMT radīto satiksmes uzraudzības sistēmu

   Austrijas pilsētā Grācā uzsākts Latvijas mobilo sakaru operatora un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma LMT radītā viedā satiksmes uzraudzības risinājuma izmēģinājumu periods. Tā laikā plānots iegūt reāllaika datus par satiksmi vienā no pilsētas krustojumiem ar visintensīvāko transportlīdzekļu kustību, lai, balstoties uz rezultātu analīzi, veicinātu dabai draudzīgus pārvietošanās veidus un uzlabotu velosatiksmi.

   “Līdz ar jaunajām tehnoloģiskajām iespējām, ko sniedz 5G datu pārraides tīkls, pieprasījums pēc viedajiem risinājumiem dažādās nozarēs ik dienas pieaug. LMT to redz kā labu iespēju radīt inovatīvus produktus ar lielu eksporta potenciālu. Ārvalstu klientu interese un vēlme izmantot LMT radīto viedo satiksmes uzraudzības sistēmu ir apliecinājums tam, ka mūsu uzņemtais kurss ir pareizs un Latvijā var dzimt globāli konkurētspējīgas inovācijas,” norāda LMT prezidents Juris Binde. Viņš arī atzīmē, ka līdzīgs LMT radīts viedais satiksmes uzraudzības risinājums no šī gada pavasara darbojās Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā. Tas ir pirmais šāda tipa risinājums Latvijā, kas oficiāli iekļauts satiksmes uzraudzības sistēmā un fiksēto informāciju par autovadītājiem, kuri šķērsojuši krustojumu pie sarkanās gaismas, nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Pašvaldības policijas datubāzēm, lai pārkāpējiem tiktu piemērots administratīvais sods.  

   Kā norāda Grācas pilsētas pārstāvji, līdzšinējie sensori datu iegūšanai par satiksmes dalībniekiem nereti nespēj atšķirt automašīnas, taksometrus, motorollerus, velosipēdus un skūterus. Lai nodrošinātu uzticamus un precīzus datus, nepieciešams risinājums, kas analizē reāllaika video.  Tāpēc vienā no Grācas krustojumiem uzstādīta LMT viedā satiksmes uzraudzības sistēma, kas ne tikai apkopos datus par dažādu transporta veidu plūsmu, bet arī ļaus savākt datus par tādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem kā, piemēram, sarkanās gaismas neievērošana. Ja satiksmes uzraudzības sistēma sniegs plānotos rezultātus, Grācas pilsētā iecerēts šo risinājumu izmantot arī citos krustojumos.

   “Mūsu ļoti ieinteresēja LMT izstrādātais satiksmes uzraudzības risinājums. Esošo tehnoloģiju izmantošana inovatīvos risinājumos ļauj samazināt ekspluatācijas izmaksas, vienlaikus iegūstot tik vērtīgos datus un padziļinātu ieskatu pilsētas mobilitātē. Grāca vienmēr meklē novatoriskus, pieejamus un mērogojamus risinājumus satiksmes pārvaldībai, vienlaikus domājot par visu datu drošību. LMT komanda sniedz mums gan jaunas atziņas par satiksmes uzraudzību, gan atbalstu projekta laikā,” uzsver Bernds Kagrans-Hols, Grācas pilsētas Ceļu pārvaldības biroja pārstāvis.

   LMT radītā viedā satiksmes uzraudzības risinājuma pamatā ir GDPR prasībām atbilstoša videosistēma, kas aprīkota ar mašīnredzi un mākslīgā intelekta algoritmiem. Sistēmu var uzstādīt dažu stundu laikā, un tā neprasa specifisku integrāciju ar citiem risinājumiem. Tā darbojas 4G un 5G mobilo datu pārraides tīklā, to var piestiprināt pie jebkuras jau esošas satiksmes infrastruktūras. Papildus datiem par satiksmes intensitāti un ceļu satiksmes dalībnieku veidiem, sistēma spēj identificēt arī bieži sastopamus satiksmes pārkāpumus, piemēram, sarkanās gaismas neievērošanu, nepareizu sabiedriskā transporta joslu izmantošanu, neatļautus kreisos pagriezienus, stāvēšanu krustojumā u. c. 

   Dalīties ar saiti