Palīdzība

   2017. gada 19. oktobris

   LMT turpina pieaugt apgrozījums un pieslēgumu skaits

    2017. gada deviņos mēnešos Latvijas Mobilais Telefons (LMT) turpināja izaugsmi, palielinot apgrozījumu līdz 149 miljoniem eiro – par 7 % vairāk nekā 2016. gada deviņos mēnešos. Klientu pieslēgumu skaits šajā periodā pieaudzis līdz 1,25 miljoniem. LMT izaugsmi veicinājis arvien augošais mobilā interneta patēriņš, LMT Mājas viedtelevīzijas klientu skaita pieaugums un jaunie viedie risinājumi biznesa klientiem.

   “Tehnoloģiju infrastruktūras lietojamības ziņā saskaņā ar jaunākajiem Tefficient datiem apsteidzam ne tikai Lietuvu un Igauniju, bet arī Zviedriju, ASV, Vāciju un citas lielvalstis. Līdz ar 5G attīstību strādājam pie jaunu pakalpojumu izstrādes, kurus piedāvāsim arī eksportā. Tāpat kā ar 4G, gatavojamies būt vieni no pirmajiem Eiropā arī ar 5G,” norāda Juris Binde, LMT prezidents.
   Strādājot pie inovatīvu pakalpojumu izstrādes, LMT šogad jau demonstrējis datorredzes risinājumu stāvvietām un bezpilota auto. Siguldas un Valmieras pašvaldībās jau ieviesta viedās pilsētvides platforma. LMT attīsta dronu inovāciju projektus un izstrādājis prototipu valsts aizsardzības mobilajai platformai „Viedsargs”.

   “Deviņu mēnešu laikā esam būtiski pavirzījušies uz priekšu arī 5G tehnoloģijas ieviešanā – izveidots jaunās paaudzes mobilais lietu interneta tīkls un uzstādītas pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas Latvijā. Gatavojoties 5G, sasniegti arī vairāki datu pārraides ātruma rekordi, tostarp 930 Mbps mobilā interneta pārraides ātrums reālā LMT tīklā, kā arī septembrī izveidots bezvadu datu pārraides radiotīkla savienojums ar ātrumu jau 10 gigabaiti sekundē (Gbps),” darbu pie 5G tehnoloģijas attīstības komentē Binde.

   LMT turpina attīstīt mobilo sakaru tīklu, un šogad investīciju apjoms sasniedzis jau 17 miljonus eiro. Izveidojot vienu no kvalitatīvākajiem mobilo sakaru tīkliem Eiropā, Latvija ierindojas TOP trijniekā starp aktīvākajiem mobilā interneta lietotājiem visā pasaulē, liecina vadošās telekomunikāciju pētniecības kompānijas Tefficient apkopotie dati.
   2017. gada deviņos mēnešos LMT rentabilitāte jeb EBITDA* ir 48,3 miljoni eiro, kas ir par 1,8 miljoniem eiro vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pagājušajā gadā.
   * EBITDA — peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

   PAR LMT
   LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus — balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.


   Dalīties ar saiti