Palīdzība

   2019. gada 23. janvāris

   LMT investīcijas sakaru tīklā pērn sasniegušas 27 miljonus eiro

   2018. gadā Latvijas Mobilais Telefons (LMT) tīkla un pakalpojumu attīstībā investējis 27 miljonus eiro. Vērienīgas investīcijas plānotas arī 2019. gadā, tās galvenokārt būs vērstas uz 5G tehnoloģijas ieviešanu, tostarp 5G prototīkla izveidi un jaunu pakalpojumu izstrādi.

   Lai veicinātu pozitīvu mobilo sakaru lietošanas pieredzi uzņēmuma  klientiem visā Latvijā 2018. gadā LMT turpināja tīkla infrastruktūras attīstību. Gada laikā uzstādītas jaunas vai paplašinātas vairāk kā 250 bāzes stacijas, fokusējoties uz reģioniem, kur interneta lietošanas intensitāte pieaug tikpat strauji kā Rīgā un tās apkārtnē. Visā Latvijā kopumā uzstādītas  jau 1348 bāzes stacijas, kas ir ievērojami vairāk nekā citiem tirgus dalībniekiem.

   Gatavojoties jaunās 5G mobilo sakaru paaudzes tīkla ieviešanai, pērn LMT aktīvi testēja 5G tehnoloģiju un sadarbībā ar augstskolām un uzņēmumiem sāka darbu pie 5G pakalpojumu izstrādes. Jau šobrīd vairāk nekā 130 LMT bāzes stacijās ir instalēta programmatūra, kas ļauj sadarboties ar 5G standartiem atbilstošām iekārtām. Īpaši izcilus rezultātus demonstrēja sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia un tehnoloģiju kompāniju Intel izveidotais testa 5G tīkls, kurā datu pārraides ātrums sasniedza līdz par 1,4 Gbps un reakcijas laiks - vien 4 ms. 2019. gadā LMT turpinās 5G tīkla infrastruktūras sagatavošanu, jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanu un 5G prototīkla izveidi.

   “Latvijas internets kļūst par sinonīmu izcilas kvalitātes mobilajam internetam,” atzīst LMT prezidents Juris Binde. “Mūsu iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem mobilā interneta lietotājiem pasaulē, tāpēc tikai likumsakarīgi, ka LMT attīsta uz šo tehnoloģiju balstītus inovatīvus risinājumus biznesam, valsts pārvaldei un patērētājiem gan 4G, gan  perspektīvā - arī 5G videi. Arī 2018.gadā, lai nostiprinātu līderpozīcijas kvalitatīva mobilā interneta pakalpojumu sniegšanā, tīkla un pakalpojumu attīstībā esam investējuši vairāk nekā pārējie mobilo sakaru operatori kopā.”

   PAR LMT
   LMT ir pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus - balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.


   Dalīties ar saiti