Palīdzība

   2012. gada 8. maijs

   Vairums Latvijas iedzīvotāju nezina, vai to mobilie telefoni ir pasargāti no vīrusiem

   Aizvien plašāk izmantojot internetu telefonā un sociālos medijus, pieaug interese par drošību un datu aizsardzību, liecina LMT Tehnoloģiju Tendenču otrā pētījumā rezultāti. Sociālo mediju lietošana visās aptvertajās valstīs ir aptuveni vienāda, taču atšķiras rūpes par drošību un datu aizsardzību.

   Noslēdzies otrais Telia Sonera grupas Tehnoloģiju Tendenču pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 7500 respondentu no deviņām valstīm. Latvijā aptauju veic Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Pētījumā piedalījās arī Lietuva, Igaunija, Spānija, Kazahstāna un Ziemeļvalstis – Zviedrija, Norvēģija, Somija un Dānija.

   Sociālos medijus lieto virs 90% viedtālruņu īpašnieku, liecina pētījuma dati no visām valstīm. Latvijā tie ir populārākais tīmekļa lietošanas veids - Facebook, Draugiem.lv un Twitter vietņu apmeklēšana aizņem sesto daļu no visām aktivitātēm mobilajā internetā.

   Sociālo tīklu un mediju popularitātes vilnis nes līdzi arī bažas par datu drošību internetā. Taču šīs problēmas apzināšanās ir pašā rītausmā – tikai 19% Latvijas iedzīvotāji uztraucas, ka viņi sociālajos medijos ir izpauduši pārāk daudz privātas informācijas par sevi. Tas ir nedaudz vairāk nekā Igaunijā un Lietuvā, kur privātās informācijas izpaušana uztrauc 15% iedzīvotāju. Visvairāk par ziņu «noplūdi» raizējas Spānijas viedtālruņu lietotāji - trešdaļa jeb 32% uzskata, ka sociālajos medijos par sevi stāsta pārāk daudz.

   Kopumā informācijas «noplūde» no sociālajiem tīkliem uztrauc 60% aptaujāto, bet 47% uzskata, ka privāto informāciju internetā ir grūti pasargāt. Interesanti, ka tikai nedaudz vairāk nekā trešā daļa aptaujāto jeb 36% ir veikuši nepieciešamos drošības pasākumus, lai pasargātu sevi no svarīgu datu nonākšanas nevēlamās rokās. Viens no būtiskākajiem šķēršļiem ir nezināšana. Latvijas iedzīvotājiem trūkst informācijas, kā pasargāt savu mobilo telefonu no vīrusiem – 57% aptaujāto nezina, kādus preventīvos pasākumus nepieciešams veikt. Vienlaikus informācijas trūkums par mobilo telefonu drošību neliedz Latvijas viedtelefonu lietotājiem aizvien aktīvāk izmantot datu pakalpojumus. Latvijā viedtālruņu lietotāji patērē vidēji 43 reizes vairāk datus nekā parasto telefonu lietotāji.

   Tehnoloģiju Tendenču pētījums ir regulārs viedokļu apkopojums, kurā tiek apkopots Telia Sonera grupas uzņēmumu klienti, kuri izmanto viedtālruņus.

   Par LMT

   LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu, un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Ātrgaitas 3G tīkla pārklājums sasniedzis 90% Latvijas teritorijas.

   Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus. Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa augšgalā un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topu virsotnē.

   Dalīties ar saiti