Palīdzība

   2019. gada 12. septembris

   Pasaules vadošajā militāro tehnoloģiju izstādē liela interese par LMT 5G inovācijām


   Šonedēļ drošības nozares līderi pulcējas Londonā uz vadošomilitāro inovāciju izstādi Defence and Security Equipment International (DSEI),kurā piedalās arī Latvijas delegācija un LMT prezentē valsts aizsardzībasinovācijas eksportam. Līdz ar jaunās paaudzes mobilo sakaru tīkla 5G iespējām,arī aizsardzības jomā ir liela interese par 5G risinājumiem.

   LMT izstādes apmeklētājus, tostarp Latvijas aizsardzībasministru Arti Pabriku un Apvienotās Karalistes valsts sekretāru aizsardzībasjautājumos Benu Vallasu (Ben Wallace) iepazīstināja ar misiju vadības sistēmu, dronusatiksmes vadības, datorredzes un citiem risinājumiem aizsardzības nozarei.

   Latvijas aizsardzībasministrs Artis Pabriks LMT stendā kopā ar LMT inovatīvo risinājumu vadītāju Armandu Meirānu.
    

   Mobilo sakaru tīkls un viedierīces pēdējos gados ir straujiattīstījušās. Nākamās paaudzes 5G tehnoloģija nodrošinās ne tikai visiemierasto uzlabojumu – lielāku ātrumu, kas ar 5G jau ir līdzvērtīgs optiskā internetatīklam. 5G pavērs vēl nebijušas mobilo sakaru iespējas, piemēram, speciāla pārraideskanāla atvēlēšanu drošības iestādēm, lai pārējais interneta patēriņš tonetraucētu. Tāpat 5G ļauj informāciju apstrādāt ne tikai centralizēti, bet arī lokāli– bāzes staciju zonā, lai ātri un ierobežotā laukā veiktu datu analīzi.Attīstot 5G, jaunas iespējas jau parādījušās arī 4G tīklā. Piemēram, lietuinterneta tehnoloģija NarrowBand IoT ļauj nodrošināt mobilo internetutādās vietās, kur līdz šim tas nebija iespējams. Tāpat jau 4G tīklā tagad iriespējams izveidot arī lokālos mobilos tīklus kāda konkrēta uzņēmuma vaiiestādes vajadzībām.

   Latvija ir starp pasaules līderiem mobilo sakaruizmantošanā. Ar 2G un 3G Latvija izvirzījās kā runātīgākā Eiropā, ar 4G Latvijair TOP trijniekā pasaulē pēc mobilā interneta patēriņa. Tā ir labapriekšrocība, lai izvirzītos līderos ar 5G.

   LMT iepazīstina Latvijas aizsardzībasministru Arti Pabriku un Apvienotās Karalistes valsts sekretāru aizsardzībasjautājumos Benu Vallasu (Ben Wallace) ar LMT misiju vadības sistēmu, dronusatiksmes vadības, datorredzes un citiem risinājumiem aizsardzības nozarei.

   Kā inovatīvs mobilo sakaru operators, kurš nodarbojas arizpēti un attīstību arī aizsardzības jomā, LMT var palīdzēt arī uzņēmumiemcitās valstīs kā IT un sakaru tehnoloģiju integrators. Valsts aizsardzībasinovāciju risinājumu izstrādē un attīstībā LMT sadarbojas ar aizsardzības un iekšlietu nozaresiestādēm un organizācijām. LMT izpētes un attīstības vienība strādā kopā arī arRīgas Tehnisko universitāti. Šobrīd LMT piedalās trīs Eiropas projektos – MUGS– modulāru bezpilota sauszemes sistēmu izstrāde un turpmāka attīstīšanai,SPARTA – Eiropas kiberdrošības spēju stiprināšanai un COMP4DRONES – bezpilotalidaparātu autonomas vadības attīstībai.

   Viens no LMT produktiem ir misiju vadības sistēmuizstrādāšana, kur integrē gan cilvēku saziņu, gan dažādus lietu internetasensorus, lai ātrāk novērtētu situāciju un spētu pieņemt precīzākus lēmumus.LMT attīsta datorredzes un datordzirdes tehnoloģiju aizsardzības nozaresrisinājumiem. Kopā ar Lufthansa Systems LMT ir uzsācis pilotprojektuLatvijā, kur testē dronu satiksmes vadības platformu. Tāpat jaunākie sakarurisinājumi ļauj nodrošināt privāto interneta tīklu un citus risinājumus.

   PARLMT

   LMT irpieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaruoperators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderistirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātestelekomunikāciju pakalpojumus - balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bezapjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājasviedtelevīziju.

    


   Dalīties ar saiti