Palīdzība

   2012. gada 11. decembris

   LMT uzstāda 1000. ātrgaitas 3G bāzes staciju

   Latvijas Mobilā Telefona (LMT) Durbes novadā bijušajā Liepājas rajona teritorijā uzstādītā bāzes stacija kļuvusi par 1000. ātrgaitas 3G staciju operatora trešās paaudzes mobilo sakaru tīklā, kas nosedz jau 93% Latvijas teritorijas. Tīkla attīstība ir viena no uzņēma prioritātēm jau divdesmit gadus, tādēļ LMT mērķtiecīgi attīsta un veido ātrgaitas interneta pārklājumu ne tikai lielajās pilsētās un blīvi apdzīvotos pagastos, bet arī lauku rajonos. Šogad lielākais uzsvars tiek likts uz tīkla kapacitātes jeb jaudas palielināšanu.

   LMT viceprezidents jautājumos Ingmārs PūķisLai arī kādi būtu citu operatoru mārketinga saukļi, arī mūsu konkurenti nevar noliegt, ka LMT ir plašākais ātrgaitas mobilo sakaru tīkls. Mūsu klienti var izmantot ātrgaitas mobilo internetu jeb 3G tīklu 93% Latvijas teritorijas, kamēr konkurenti labi ja pusi no tā var nodrošināt. Turklāt LMT ir vienīgais no Latvijas operatoriem, kas attīsta arī jaunāko mobilo sakaru tehnoloģiju – tā saukto 4G tīklu ar jau optiskajam tīklam līdzvērtīgu ātrumu. Līdz ar to mobilo sakaru tīkls arvien vairāk izkonkurē fiksētos interneta pieslēgumus.

   LMT nedēļā uzstāda vismaz vienu pilnīgi jaunu bāzes staciju, kā arī rekonstruē un modernizē vairākas citas, piemēram, pārveidojot no 2G par 3G, vai pat 4G, palielinot jaudu un datu pārraides ātrumu. Kopējos LMT investīciju apmērus visos minētajos tīklos ilustrē fakts, ka vidēji uz tūkstoš LMT pakalpojumu lietotājiem ir vismaz viena bāzes stacija.

   LMT tīklā jau gandrīz katrs ceturtais jeb 24% klientu ir izmēģinājuši vai ikdienā lieto datu pārraidi. Balstoties uz pakalpojuma lietotāju pētījuma datiem, viedtālruņu īpašniekiem svarīgākie un biežāk izmantotie lietojumi ir e-pasts, uzziņas un informācijas meklēšana, kā arī komunikācijas un sociālās saziņas iespēju izmantošana. Lielāku nozīmi datu patēriņam piešķir cilvēki, kuri minētos lietojumus izmanto ne tikai personiskajām vajadzībām, bet arī lietišķiem mērķiem, piemēram, darba pienākumu veikšanai.

   Par LMT

   Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. 2012. gadā LMT infrastruktūrā investējis 18 miljonus latu. 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus.

   Kā augsts novērtējums LMT darbam ir daudzie apbalvojumi. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa, Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topa augšgalā.

   Dalīties ar saiti