Palīdzība

   2015. gada 12. februāris

   LMT tīkla attīstībā investējis gandrīz pusmiljardu eiro

   Katru darba dienu uzstādot vidēji vienu jaunu 4G bāzes staciju, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pērn divkārt paplašinājis 4G datu pārraide tīklu un kopējais LMT 4G bāzes staciju skaits ir jau 639. Tagad ātrgaitas mobilais internets telefonā, datorā vai planšetē ir pieejams jau 77% Latvijas iedzīvotāju. Kopš uzņēmuma dibināšanas LMT tīkla attīstībā investējis jau 493 miljonus eiro, izveidojot vienu no modernākajiem tīkliem Eiropā.

   LMT prezidents Juris Binde: ”Attīstoties ātrgaitas 4G tīklam, mobilais internets arvien vairāk ienāk mūsu ikdienā. LMT internetu datorā mājās izmanto tik daudz mājsaimniecību, ka esam kļuvuši jau par otru lielāko interneta pakalpojumu sniedzēju Latvijā, izkonkurējot vairākus fiksētā interneta pakalpojumu sniedzējus. Līdz ar ATVĒRTAIS līguma ieviešanu, esam strauji palielinājuši realizēto iekārtu skaitu, un tagad jau vairāk nekā pusei LMT pēcapmaksas klientu ir viedtālrunis. Savukārt līdz ar Neatkarības ieviešanu, kas ļauj internetu telefonā izmantot bez apjoma ierobežojuma, esam mainījuši lietotāju paradumus. Tagad arvien vairāk cilvēkiem mobilais internets ir ikdienas nevis ārkārtas lietošanai. Līdz ar to 4G tīkls paver arī plašas iespējas digitālā satura izstrādātājiem, ko apliecina pēdējā laikā novērojamais Latvijā izstrādāto mobilo lietotņu skaita pieaugums. Kopumā droši varam teikt, ka Latvija ir labākā valsts pasaulē, kurā būt par mobilo sakaru klientu. Mēs spējam strādāt tik efektīvi, ka varam nodrošināt iedzīvotājiem vienu no kvalitatīvākajiem tīkliem un reizē arī vienas no zemākajām cenām Eiropā.”

   LMT tīkla attīstībā pērn investējis divkārt vairāk nekā konkurenti kopā. Tādā pašā apjomā LMT turpinās investēt arī šogad, lai 4G būtu pieejams visā Latvijas teritorijā. LMT ir vienīgais operators Latvijā, kas ieviesis arī 4G+. Tas ļauj klientiem divkārtīgi palielināt LMT 4G jau tā lielo interneta ātrumu. LMT 4G tīklu izmanto jau 142 tūkstoši lietotāju, un kopējais datu apjoms 4G tīklā audzis 6,5 reizes.

   Vislielākais modernizēto 4G staciju skaits šobrīd uzstādīts Daugavpils novadā (15), Jelgavas novadā (14) un Tukuma novadā (12). Savukārt, no pilsētām visvairāk LMT 4G bāzes staciju uzstādītas galvaspilsētā Rīgā (181), Jūrmalā (17), Liepājā (15) un Daugavpilī (14).

   Aktuālā informācija par 4G tīkla pārklājumu pieejama LMT mājas lapā http://www.lmt.lv/lv/lmt-parklajums

   PAR LMT
   LMT ir pēc klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma lielākais mobilo sakaru operators Latvijā. Visā Latvijas teritorijā ir pieejams LMT ātrgaitas 3G internets un jau 77 % iedzīvotāju ir pieejams īpaši ātrais un stabilais LMT 4G internets. Ikgadējā „Uzņēmumu reputācijas topā” LMT atzīts par uzņēmumu ar desmit gadu laikā labāko reputāciju Latvijā.
   Dalīties ar saiti