Palīdzība

   2011. gada 14. decembris

   LMT šogad uzstādījis 282 jaunas 3G bāzes stacijas visā Latvijā

   Paplašinot sakaru kvalitātes un ātrgaitas mobilā interneta iespējas, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) šogad uzstādījis 282 jaunas 3G bāzes stacijas, tādējādi nodrošinot trešās paaudzes tīkla pārklājumu 90% Latvijas teritorijas. Kopumā Latvijā šobrīd darbojas jau vairāk kā 870 LMT 3G bāzes stacijas.

   Kā nozares līderis esam mērķtiecīgi attīstījuši trešās paaudzes tīklu un palielinājuši tā kapacitāti, šajā gadā ik nedēļu uzstādot 5 - 6 jaunas 3G bāzes stacijas. Šobrīd redzam, ka būtiski pieaug datu pārraides apjomi ne tikai Rīgā un lielākajās pilsētās, bet arī reģionos, kas vēlreiz apliecina - LMT iedzīvotājiem nodrošina kvalitatīvākos komunikāciju pakalpojumus. Kā pozitīvs faktors jāmin, ka ne tikai iedzīvotāji aizvien aktīvāk izmanto LMT mobilā interneta iespējas, bet aizvien vairāk un vairāk uzņēmēju un pašvaldību LMT jaunākās paaudzes sakaru tīklu efektīvi izmanto savos tehnoloģiskajos procesos , norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

   LMT jau novembrī īstenojis savu šī gada apņemšanos palielināt ātrgaitas mobilā interneta pieejamību, šobrīd trešās paaudzes tīkls pieejams jau 90% Latvijas teritorijas. No LMT šogad uzstādītajām 3G bāzes stacijām 35 uzstādītas Kurzemē, 48 – Zemgalē, Latgalē – 71, Vidzemē – 45 un Rīgā – 83. Trešās paaudzes tīkls ļauj iedzīvotājiem izmantot ātrgaitas internetu gan portatīvajos un stacionārajos datoros, gan mobilajos tālruņos. LMT klienti atzinuši, ka tas ir ērtākais veids, kā pieslēgties un izmantot internetu ne tikai vietās, kur platjoslas internets nav pieejams, bet arī atrodoties automašīnā, lidostā vai izmantojot aktīvās atpūtas iespējas.

   Šobrīd Latvijā kopumā darbojās vairāk nekā 870 LMT 3G bāzes stacijas, no kurām 282 uzstādītas tieši šogad, tādējādi pilnveidojot sakaru kvalitāti visā Latvijas teritorijā. Jāatgādina, ka šā gada maijā LMT kā pirmais Latvijā saviem klientiem komercrežīmā uzsāka piedāvāt ceturtās paaudzes 4G mobilā interneta iespējas, kas nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 100 Mb/s. Kopējās LMT investīcijas infrastruktūrā šogad sasniegušas 18 miljonus latu. LMT nākamajā gadā mērķis, ņemot vērā klientu aktivitāti un paradumus mobilā interneta izmantošanā tālrunī un datorā, ir trešās paaudzes tīkla ātruma un kapacitātes palielināšana visā Latvijas teritorijā.

   LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Pašlaik ātrgaitas 3G tīkla pārklājums sasniedzis 88%, bet līdz gada beigām tas būs pieejams vairāk nekā 90% Latvijas teritorijas.

   Šogad LMT atzīmē savas pastāvēšanas 20. gadadienu. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus. Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa augšgalā un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topu virsotnē.

   Dalīties ar saiti