Palīdzība

   2011. gada 13. septembris

   LMT nodrošinās mobilo internetu 950 vēlēšanu iecirkņos Latvijā

   11. Saeimas vēlēšanās, 17. septembrī, vēlēšanu iecirkņu rezultātu apkopošana notiks, izmantojot jaunu vēlēšanu datu apkopošanas programmu un daļā vēlēšanu iecirkņu balsis skaitīs elektroniski.. Lai šīs vēlēšanas būtu modernākas, ātrākas un tuvākas sabiedrībai, vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem visā Latvijā būs pieejams Latvijas Mobilā Telefona (LMT) internets datorā, nodrošinot, ka apkopotie vēlēšanu rezultāti ātri un droši ar interneta palīdzību tiek nosūtīti pašvaldību vēlēšanu komisijām un Centrālai vēlēšanu komisijai (CVK).


   CVK apkopotā informācija pirms 11. Saeimas vēlēšanām liecina, ka kopumā 150 vēlēšanu iecirkņos reģionos un Rīgā nav pieejams internets. Ar LMT atbalstu šobrīd visi 950 vēlēšanu iecirkņi Latvijā ir saņēmuši modemus, kas vēlēšanu laikā ļaus iecirkņu darbiniekiem izmantot internetu bez maksas gan rezultātu drošai un ātrai nosūtīšanai CVK, gan aktuālās informācijas iegūšanai vēlēšanu dienas un nakts garumā.

   LMT prezidents Juris Binde Man ir gandarījums, ka LMT pieredze, zināšanas un ieguldītais darbs aizvien jaunu tehnoloģisko risinājumu ieviešanā Latvijā ir augstu novērtēti, dodot iespēju iesaistīties vēlēšanu procesā un nodrošināt ātrāku, ērtāku un drošāku rezultātu apkopošanu un nodošanu CVK.

   CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars Piedāvājums izmantot LMT internetu datorā bez maksas visos Latvijas vēlēšanu iecirkņos ir lieliska iespēja, kā padarīt vēlēšanu rezultātus pieejamākus vēlētājiem un veicināt uzticēšanos vēlēšanu rezultātiem, jo precizitāte, drošums un ātrums mūsdienās noteikti ir pašas svarīgākās kvalitātes vēlēšanu rezultātu apkopošanā. Turklāt šī būs pirmā reizi Latvijas vēlēšanu vēsturē, kad ar internetu būs nodrošināti pilnīgi visi Latvijas vēlēšanu iecirkņi, un tas jau ir vēsturisks notikums.


   Šobrīd LMT ātrgaitas mobilā interneta tīkla 3G pieejamība nodrošināta jau 87% Latvijas teritorijas un internetu datorā vai telefonā regulāri izmanto katrs trešais LMT klients.

   Dalīties ar saiti