Palīdzība

   2013. gada 30. maijs

   LMT nodrošina bezmaksas internetu vēlēšanu iecirkņos

   Lai sekmētu ātrāku vēlēšanu rezultātu apkopošanu un nodrošinātu iespēju vēlēšanu iecirkņos balsis skaitīt elektroniski, šā gada 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ar platjoslas internetu datorā nodrošinās tos pašvaldību vēlēšanu iecirkņus, kuros nav pieejams internets, vai tas nav pietiekami ātrs. Šo pakalpojumu vēlēšanu laikā vēlēšanu komisijas varēs izmantot bez maksas.

   Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija liecina, ka labas kvalitātes interneta pieslēgums nav pieejams aptuveni 300 vēlēšanu iecirkņos reģionos, kā arī dažos Rīgas vēlēšanu iecirkņos. Ar LMT atbalstu šie vēlēšanu iecirkņi ir saņēmuši modemus, kas vēlēšanu laikā ļaus iecirkņu darbiniekiem izmantot platjoslas internetu datorā gan rezultātu drošai un ātrai nosūtīšanai CVK, gan aktuālās informācijas iegūšanai vēlēšanu dienas un nakts garumā.

   Plānots, ka pašvaldību vēlēšanās 576 vēlēšanu iecirkņos 91 pašvaldībā vēlēšanu rezultāti varētu tikt skaitīti elektroniski, vēlēšanu zīmes ieskenējot. Tādējādi iecerēts samazināt laiku, kas nepieciešams par deputātu kandidātiem nodoto atzīmju „+” un svītrojumu apkopošanai, kā arī izslēgt pārrakstīšanās kļūdas balsu skaitīšanas protokolos. Līdz ar to interneta pieslēgums vēlēšanu iecirkņiem nepieciešams gan elektroniskās balsu skaitīšanas sistēmas nodrošināšanai, gan vēlēšanu rezultātu apkopošanai.

   LMT prezidents Juris Binde: „Man ir gandarījums, ka LMT pieredze, zināšanas un ieguldītais darbs aizvien jaunu tehnoloģisko risinājumu ieviešanā Latvijā ir augstu novērtēti, dodot iespēju iesaistīties vēlēšanu procesā un nodrošināt ātrāku, ērtāku un drošāku rezultātu apkopošanu un nodošanu CVK. LMT mobilais internets ir pieejams vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas, un LMT ievieš jaunākās tehnoloģijas, lai padarītu to vēl ātrāku.”

   CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars: „Iespēja ar LMT platjoslas internetu datorā aprīkot tos vēlēšanu iecirkņus, kur nav pieejams stacionārais interneta pieslēgums vai tas ir lēns, palīdz padarīt vēlēšanu rezultātus pieejamākus vēlētājiem un veicina uzticēšanos vēlēšanām. Turklāt ar LMT atbalstu Latvija ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas un pasaules valstīm, kurās internets pieejams pilnīgi visos vēlēšanu iecirkņos. Tādu valstu pasaulē tiešām nav daudz.”

   LMT ātrgaitas mobilā interneta tīkla 3G pieejamība nodrošināta jau vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas. LMT vienīgais Latvijā piedāvā un strauji attīsta arī īpaši ātro 4G platjoslas internetu, kas pieejams lielākajās Latvijas pilsētās un tiks ieviests arī lauku teritorijās.   Dalīties ar saiti