Palīdzība

   2010. gada 16. septembris

   LMT mobilos telefonus saņēmuši vairāk nekā 17 000 pirmklasnieku

   Latvijas Mobilā Telefona (LMT) rīkotās pirmklasnieku akcijas ietvaros šogad mobilos telefonus saņēmušas vairāk nekā 17 000 ģimenes, kas ir aptuveni par 2000 vairāk nekā pērn. Arī šogad cilvēki izrādījuši lielu atsaucību, jo apmaiņā pret mobilajiem telefoniem kopumā atnestas aptuveni 21 000 grāmatas, kas jau tuvākajā laikā aizceļos uz vairāk nekā 150 dažādām vietām visā Latvijā.

   LMT prezidents Juris Binde LMT ir gandarīts, ka arī šogad mēs varējām atbalstīt tik daudz Latvijas ģimenes ar bērniem – gan dāvājot mobilos telefonus, gan grāmatas. Šogad tika saņemts rekordliels grāmatu pieprasījumu skaits no visdažādākajām sabiedriskajām organizācijām, pašvaldībām, skolām un bibliotēkām, tāpēc arī LMT darbinieki aktīvi iesaistījās ne tikai grāmatu šķirošanā un pakošanā, bet arī sagādāšanā.

   Visas pirmklasnieku ģimeņu atnestās grāmatas ir sadalītas vienlīdzīgās daļās un tās saņems ģimenes visos Latvijas reģionos. Lielākais grāmatu dāvinājums Rīgā - 5000 grāmatas jau nonākušas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcās Vienības gatvē un Gaiļezerā, kā arī rehabilitācijas nodaļā Ogrē. Rīgas rajonā vēl grāmatas saņems Latvijas Sarkanā Krusta Rīgas rajona komiteja, Vidzemes priekšpilsētas lielo ģimeņu centrs "Ģimenes atbalsts", Bolderājas ģimeņu biedrība „Astoņkājis”, kā arī Baldones un Kaļvu ģimenes bērnu nami.

   Grāmatu sūtījumi reģionos aizceļos uz rajonu un pilsētu sociālajiem dienestiem, mazturīgo un daudzbērnu ģimeņu atbalsta biedrībām, bērnu namiem, skolām un bibliotēkām. Piemēram, Daugavpils pašvaldības sociālo dienestu un Latgales skolu atbalsta fondu "Veronika", kas nodrošina atbalstu 58 skolām un bibliotēkām, tai skaitā palīdzēsim atjaunot arī ugunsgrēkā cietušās Maļinovas bibliotēkas grāmatu krājumus. Savukārt Vidzemes reģionā LMT pārstāvji tuvākajā laikā viesosies Cēsu pašvaldības sociālajā dienestā, bērnu aprūpes centros un skolās, bet Kurzemē - Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma un Liepājas komitejās, bērnu namos u.c. iestādēs. Grāmatas ir sarūpētas un tiks nodotas arī Zemgales reģiona bērniem - Īslīces SOS bērnu ciematā, Bebru un Iecavas internātpamatskolās u.c.

   LMT rīkotā akcija visā Latvijā norisinājās no 16. augusta līdz 12. septembrim, un tās laikā pirmklasnieku vecāki varēja bez maksas saņemt mobilo telefonu un O!Kartes komplektu, apmaiņā atnesot grāmatu, ko dāvināt citiem bērniem. Grāmatu oficiālais pārvadātājs ir DHL Freight – uzņēmums, kas nodarbojas ar liela apjoma iekšzemes un starptautiskajiem sauszemes kravu pārvadājumiem.

   Dalīties ar saiti