Palīdzība

   2019. gada 13. jūnijs

   LMT kopā ar Lufthansa Systems attīsta dronu satiksmes vadības platformu Latvijā

   Saredzot iespējas, kā droni var palīdzēt glābšanas misijās un risināt problēmas uzņēmumiem dažādās nozarēs, LMT kopā ar Lufthansa Systems attīsta pilotprojektu – dronu satiksmes vadības platformu Latvijā. Kā risinājumu drošākai dronu integrācijai gaisa satiksmē to šodien LMT demonstrēja Rīgas Aviācijas forumā.

   Šāda dronu satiksmes vadības platforma tiek veidota, lai visi gaisa satiksmes dalībnieki, t.sk. bezpolita lidaparāti – droni būtu redzami kopējā plūsmā un netraucētu viens otram. Tāpat šāda platforma ļaus attīstīt risinājumus dronu lidojumiem arī ārpus pilota redzamības zonas un autonomajiem dronu lidojumiem.
    
   “Latvija tagad ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kur tiek pilotēta šāda dronu satiksmes vadības platforma,” norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis. “Tas ļaus gan uzlabot dronu satiksmes drošību, gan arī attīstīt jaunus pakalpojumus, ar kuriem varam būt konkurētspējīgi eksportā. Jau tagad LMT kā dronu risinājumu eksperts tiek aicināts uz starptautiskajām konferencēm. Savukārt mūsu glābšanas drons ar mākslīgo intelektu, ko attīstām kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), ir jau vairākkārt izmantots glābšanas misijās.”
    
   LMT drons ar datorredzi un datordzirdi ir izmantots gan militārajās apmācībās, gan kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pielietots ugunsgrēka kartografēšanai un dzēšanas darbu organizēšanai. Savukārt kopā ar Rīgas ostu LMT attīsta glābšanas dronu ar mākslīgo intelektu ūdens piesārņojuma noteikšanai. Šogad LMT kopā ar RTU pirmie uzsāka industriālo doktorantu sadarbību, kur viens no doktorantiem strādā pie autonomo dronu satiksmes regulēšanas un vadības. Līdz ar jaunās paaudzes 5G mobilo sakaru tehnoloģijām būs plašākas iespējas dronu attālinātajai vadībai un vienlaicīgi vairāku dronu sinhronai izmantošanai.
    
   Lai veicinātu drošāku dronu izmantošanu, LMT mājaslapā publicēti arī dronu pilotēšanas noteikumi: https://www.lmt.lv/lv/droni. Savukārt LMT Brīvības centrā Ģertrūdes ielā 12,  Rīgā ir publiski pieejams dronu lidojuma simulators, kas ļauj izmēģināt dronu pilotēšanu.

   Dalīties ar saiti