Palīdzība

   2013. gada 19. aprīlis

   LMT investīcijas veicinājušas strauju mobilā interneta pieaugumu

   Pēc bezlimitu tarifu ieviešanas balss pakalpojumos lielas izmaiņas nav novērojamas. Savukārt, attīstot jaunākās tehnoloģijas, strauji pieaudzis Latvijas Mobilā Telefona (LMT) mobilā interneta lietotāju skaits. Tas veicinājis arī LMT apgrozījuma pieaugumu par 4,4% šī gada 1. ceturksnī salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn, šogad sasniedzot 31,5 miljonus latu. Kopējais LMT klientu skaits pieaudzis par 12 tūkstošiem sasniedzot 1 065 667.

   LMT ceturkšņa investīcijas ir 4,9 miljoni latu, kas ir gandrīz tikpat daudz kā, piemēram, Bite gada investīcijas – 4,99 miljoni latu pērn un tikai par piekto daļu mazākas kā Tele2 gada investīcijas – 2012. gadā 6,17 miljoni latu. LMT 2012. gadā tīkla attīstībā investējis vairāk nekā 18,4 miljonus latu. Savukārt kopējie LMT ieguldījumi tīkla uzlabošanā kopš uzņēmuma dibināšanas veido vairāk nekā 300 miljonus latu. Ieguldījumi nākamās paaudzes tīkla attīstībā attiecīgi ietekmējuši uzņēmuma peļņu un EBITDA rādītājus, kas šā gada pirmajā ceturksnī ir par 9,3 procentu punktiem zemāki sasniedzot 27,3%.

   Juris Binde, LMT prezidents: „Straujais viedtālruņu un dažādu interaktīvo ierīču skaita pieaugums veicina pieprasījumu pēc Latvijas iedzīvotājiem piemērota satura un IT pakalpojumiem. Tie ir papildus biznesa virzieni, ko šogad attīstīsim, izveidojot saziņas vidi, kur ceļš no domām līdz darbiem kļūst arvien īsāks.”

   Klienti tiešā veidā izjūt LMT investīcijas LMT attīstībā. Gada laikā gandrīz dubultojies vidējais LMT klientu interneta patēriņš telefonā, par 25% audzis mobilā interneta datorā lietotāju skaits un par 29% pieaudzis kopējais aktīvo datu pakalpojumu klientu skaits.

   LMT ir gan klientu skaita, gan tīkla pārklājuma, gan arī apgrozījuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā. Jau vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas ir pieejams LMT ātrgaitas 3G internets – tā ir iespēja ikvienam jau tagad jebkurā vietā un laikā piekļūt plašajām digitālā satura iespējām. LMT ir pirmais un vienīgais mobilo sakaru operators, kas klientiem kā pilotprojektu piedāvā arī moderno 4G tīklu.


   Dalīties ar saiti