Palīdzība

   2019. gada 26. aprīlis

   LMT ieviesīs eSIM

   Gatavojoties lietu interneta straujai izplatībai, LMT ieviesīs virtuālo SIM karti jeb eSIM. Tas ļaus ērtāk izmantot viedpulksteņus, iztikt bez fiziskas SIM kartes ievietošanas arī telefonos un planšetdatoros, kā arī paplašinās iespējas dažādu lietu interneta iekārtu izmantošanai mobilajā tīklā.

   Šodien Tehnnoloģiju dienu pasākumā LMT klientiem demonstrēja eSIM darbību ar iPhone XR un Samsung viedpulksteni. Pēc testa perioda LMT plāno eSIM ieviest jau šī gada jūnijā.

   “eSIM ir mobilo iekārtu nākotne, jo nodrošina ērtāku lietošanu un plašāku pakalpojumu funkcionalitāti klientiem, efektīvākus pakalpojumus un daudzveidīgus lietu interneta risinājumus pakalpojumu sniedzējiem,” vērtē Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents.

   Šobrīd pieprasītākās iekārtas, kurās izmantot eSIM, ir viedpulksteņi. Tā ir iespēja pulksteni izmantot mobilajā tīklā bez līdz šim obligātās telefona līdzi nēsāšanas. Tāpat eSIM ir tehniski pieejams vairākos viedtālruņu modeļos, arī planšetēs un portatīvajos datoros. Līdz ar lokāmo telefonu ekrānu parādīšanos viedtālruņu ražotāji pamazām pāriet uz iekārtām ar integrētu eSIM un perspektīvā arī pilnībā bez fiziskas SIM kartes. Nākotnē eSIM izplatību visvairāk ietekmēs dažādas lietu interneta ierīces. Starp šobrīd perspektīvākajiem pielietojumiem ir dažādu veidu sensori un automašīnas, kurās eSIM ļauj  pieslēgt auto mobilajam internetam, sniedz informāciju par satiksmes intensitāti un nodrošina saziņu, piemēram, avārijas situācijā izsaucot ātro palīdzību.

   ESIM testus LMT īsteno sadarbībā ar Telia Company. ESIM aizvieto tradicionālo SIM karti, un būtībā ir virtuāla SIM karte. Tā sniedz iespēju izmantot ierīci bez fiziskas SIM kartes ievietošanas, ļauj vienkārši pievienot vienai mobilajai iekārtai vairākus numurus, mainīt numurus vai sakaru pakalpojumu sniedzēju bez fiziskas SIM kartes maiņas, ietaupa vietu un samazina iekārtas enerģijas patēriņu. Tuvāko gadu laikā eSIM kļūs par standartu lielākajā daļā viedpalīgu, eSIM būs priekšnosacījums plašai lietu interneta risinājumu attīstībai. ESIM nodrošina tikpat augstu drošības līmeni kā fiziskā SIM karte, kā arī ērtāku iekārtu un pakalpojumu pārvaldīšanu.


   Dalīties ar saiti