Palīdzība

   2019. gada 18. jūlijs

   LMT apgrozījums pieaug, palielinoties interneta pakalpojumu patēriņam

   Šī gada pirmajā pusgadā gandrīz dubultojies LMT Viedtelevīzijas lietotāju skaits un joprojām turpina pieaugt datu patēriņš LMT tīklā. Tas ļāvis LMT turpināt darbību ar izaugsmi un par 4% palielināt apgrozījumu, kas pirmajā pusgadā sasniedzis jau 104,7 miljonus eiro.
    
   Audzis arī LMT klientu skaits no 1 283 300 pagājušā gada pirmajā pusgadā līdz 1 297 591 šī gada pirmajā pusgadā. Savukārt LMT EBITDA pirmajā pusgadā pieaugusi par 9%, sasniedzot 35,7 miljonus eiro.
    
   Turpinot strādāt pie pakalpojumu attīstības, šo piektdien, 19. jūlijā būs svinīga 5G tīkla atklāšana, kas, sākot ar šo nedēļu, darbojas Liepājā. Savukārt pagājušajā gada septembrī Baltijas jūras reģiona 5G Techritory foruma laikā Rīgā LMT pirmo reizi Latvijā demonstrēja testa 5G tīklu, kur datu pārraides ātrums sasniedza līdz par 1,4 Gbps un reakcijas laiks tikai – 4 ms.
    
   Latvijā pirmo 5G tīklu LMT atklās kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tādējādi Latvija būs viena no pirmajām valstīm Eiropā un pasaulē, kurā ieviests 5G tīkls. Rītdien pirmo reizi tiks prezentēts arī 5G rūteris, ko ražos Latvijā un ko Latvijas veiksmīgākais un pasaulē atzītais tehnoloģiju uzņēmums “MikroTik” attīsta sadarbībā ar LMT. Tas ir spēcīgs pieteikums Latvijas tehnoloģiju līderībai pasaulē.
    
   5G darbības uzsākšana ir valstu un reģionu savstarpējās konkurences jautājums, kas ietekmēs Latvijas rūpniecības attīstību un labklājību. 5G sniegs jaunas iespējas Latvijai teju visās dzīves un valsts pārvaldes jomās, tai skaitā aizsardzība, satiksme, veselība, ekonomika, reģionu attīstība, lauksaimniecība un citas.

   Dalīties ar saiti