Palīdzība

   1999. gada 30. jūnijs

   LMT abonenti Daugavpils un Krāslavas rajonā varēs tieši zvanīt glābšanas dienestiem

   Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai padarīt mobilā tālruņa lietošanu ērtāku, "Latvijas Mobilais Telefons" no 1. jūlija LMT GSM sakaru sistēmas lietotājiem Daugavpils un Krāslavas rajonos radījis iespēju pa speciālo glābšanas dienesta telefonu 112 tieši sazvanīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils brigādi (pa šo telefonu var zvanīt ne tikai par ugunsgrēkiem, bet jebkuriem negadījumiem, kur nepieciešama mediķu vai policijas līdzdalība).

   Līdz šim, zvanot pa 112, izsaukums pienāca Rīgā. Stresa situācijās, kādas lielākoties ir, zvanot glābšanas dienestiem, tas varēja radīt pārpratumus, jo, piemēram, daudzās pilsētās ir ielas ar vienādiem nosaukumiem. Tagad, ja LMT GSM sistēmas telefons atradīsies Daugavpils vai Krāslavas rajona bāzes staciju uztveršanas zonā, zvans uzreiz pienāks VUGD Daugavpils brigādei. Pat ja laika ieguvums būs tikai dažas sekundes, krīzes situācijās nereti tās ir izšķirošas.

   Jaunievedums Daugavpils un Krāslavas rajonos pagaidām ir eksperiments, un, ja tas attaisnosies, pakāpeniski tiks ieviests visā Latvijā.

   Dalīties ar saiti