Palīdzība

   2012. gada 3. janvāris

   Internetu mobilajā telefonā ārzemēs izmanto jau puse Latvijas ceļotāju

   Mobilais telefons un fotoaparāts ir ierīces, ko visbiežāk savā ceļasomā liek Latvijas iedzīvotāji. Latvijas Mobilā Telefona (LMT) veiktajā aptauja liecina, ka, dodoties ārpus valsts, mobilo telefonu līdzi ņem 96%, bet foto kameru – 82% aptaujāto. Katrs otrais ceļojuma laikā ir izmantojis internetu mobilajā telefonā. LMT apkopotā informācija liecina, ka pēdējā pusgada laikā klientu izmantotais datu apjoms ārvalstīs ir trīskāršojies.

   LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis norāda LMT klientu aktivitāte liecina, ka iedzīvotāji Latvijā kļūst sociāli un ekonomiski aktīvāki. Vairāk kā 300 tūkstoši LMT klientu internetu tālrunī lieto ik dienu, arī atrodoties ārvalstīs.

   Ceļojot cilvēki dod priekšroku ērtībām, tādēļ internetu mobilajā telefonā ceļojuma laikā ir lietojuši 45% respondentu. Katrs ceturtais (23%) mūsu valsts iedzīvotājs ārvalstīs internetu tālrunī izmantojis e-pasta lasīšanai un navigācijai. Retāk ceļojumu laikā internetu mobilajā tālrunī respondenti lietojuši, lai sērfotu sociālajos tīklos (17%), tiešām darba vajadzībām (15%) un aktuālo ziņu lasīšanai (12%).

   Latvijas iedzīvotājiem kļūstot ekonomiski aktīvākiem, pieaug arī ceļot gribētāju skaits. Šobrīd aktuāli ir doties iepirkties uz citām Eiropas valstīm, kur sākušās sezonas izpārdošanas, kā arī sportiska atpūta slēpšanas kūrortos. Internets tālrunī kļūst par neatņemamu palīgu ceļotājiem, dodot iespēju operatīvi veikt viesnīcu rezervāciju, uzzināt aktuālo laika prognozi un kalpo arī kā navigācijas ierīce. Līdz ar viedtālruņu lietotāju skaita pieaugumu un izdevīgākiem mobilo sakaru izmantošanas tarifu plāniem, internetu tālrunī ceļojuma laikā plāno lietot lielākā daļa (66%) respondentu. 15% aptaujāto norāda, ka noteikti izmantos mobilo internetu sava ceļojuma laikā, 26% to plāno darīt, ja būs pieejams bezmaksas WiFi, bet 25% - ja būs nepieciešamība.

   Šī gada pavasarī LMT klientiem piedāvāja izdevīgākus tarifus interneta tālrunī izmantošanai ārvalstīs. Datu pārraides pakalpojums „Internets ceļojumā” Baltijas un Ziemeļvalstīs pieejams par Ls 1 dienā, savukārt pārējās EEZ valstīs, Šveicē un Turcijā pieejams par Ls 3 dienā. Pusgada laikā, kopš pakalpojuma ieviešanas, LMT klientu izmantoto datu apjoms ir trīskāršojies.


   Aptauja tapusi sadarbībā ar Snapshots 2011.gada novembrī, tajā piedalījās 1077 Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 15-74 gadiem.

   Par Latvijas Mobilo Telefonu. LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. 3G tīkla pārklājums pieejams jau 90% Latvijas teritorijas.

   Šogad LMT atzīmē savas pastāvēšanas 20. gadadienu. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus. Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa augšgalā un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topu virsotnē.

   Dalīties ar saiti