Palīdzība

   2011. gada 29. septembris

   Iedzīvotāji mobilo internetu izmanto divreiz vairāk

   Iedzīvotājiem Latvijā kļūstot sociāli un ekonomiski aktīvākiem, mainījušās arī viņu prasības un paradumi ikdienā, tai skaitā arī interneta lietošanā. Latvijas Mobilā Telefona (LMT) apkopotā informācija liecina, ka uz šā gada 31. augustu vairāk kā puse LMT lietotāju ir izmantojuši mobilo internetu un vairāk kā 30% lietotāju mobilo internetu datorā vai telefonā izmanto regulāri. Kopējais LMT mobilā interneta lietotāju skaits gada laikā pieaudzis par 92%, savukārt kopējais izmantotais datu apjoms audzis pat par 129%.

   LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis Ja vēl pērn par mobilo internetu zināja tikai 69% interneta lietotāju un kopumā valdīja rezervēta attieksme par šī pakalpojuma lietderību ikdienā, tad pašlaik LMT internets datorā vai telefonā ir viens no straujāk augošajiem pakalpojumiem, kas nopietni konkurē ar platjoslas internetu. Plašs tīkla pārklājums visā Latvijā, ātrs, ērts, kvalitatīvs – mobilo internetu datorā vai telefonā regulāri izmanto jau katrs trešais LMT klients, turklāt 80% to izvēlējušies kā patstāvīgu pieslēgumu mājās vai darbā.

   Mobilā interneta kvalitāti un popularitāti apliecina arī LMT veiksmīgā sadarbība ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK). Saeimas ārkārtas vēlēšanu laikā vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem visā Latvijā bija pieejams LMT internets datorā, nodrošinot, ka apkopotie vēlēšanu rezultāti ātri un droši ar interneta palīdzību tiek nosūtīti pašvaldību vēlēšanu komisijām un CVK. LMT veiktie aprēķini liecina, ka vēlēšanu laikā vēlēšanu iecirkņu kopējais pārsūtīto datu apjoms, izmantojot LMT interneta datorā iespējas, bija vairāk kā 114 tūkstoši MB, kas vienlīdzīgs ar kopējo datu apjomu, kas nepieciešams 500 tūkstošu A4 formāta lapu nosūtīšanai pa faksu. Savukārt, ja šo skaitu lapu saliktu vienu pie otras, izveidotos ~150 km garš ceļš jeb attālums, kas aptuveni pielīdzināms ceļam no Rīgas līdz Kolkai.

   Šobrīd LMT ātrgaitas mobilā interneta tīkls 3G pieejams jau 87% Latvijas teritorijas, nodrošinot augstvērtīgu sakaru kvalitāti un pārklājumu. 2011. gada kopējais LMT investīciju apjoms infrastruktūras attīstībā plānots 18 miljonu latu apjomā, no tiem 10 miljoni investēti pirmajā pusgadā.

   Dalīties ar saiti