Palīdzība

   2009. gada 3. marts

   Pētījums: Mobilās tehnoloģijas palīdz uzņēmumiem strādāt efektīvāk

   Nozīmīgākās mobilo tehnoloģiju tendences Latvijā ir komunikāciju tehnoloģiju efektivitāte un informācijas drošība. Tas atklājies līdz šim apjomīgākajā Skandināvijas un Baltijas valstīs tapušajā pētījumā par mobilo sakaru tehnoloģiju lietošanas paradumiem. Ar uzņēmuma Latvijas Mobilais Telefons starpniecību pirmo reizi pētījumā iekļauti arī Latvijas mobilo sakaru lietotāji.

   LMT prezidents Juris Binde: „LMT kā tirgus līderim ir svarīgi sekot līdzi tehnoloģiju lietošanas paradumiem un to dinamikai uzņēmumu un iedzīvotāju vidū. Šī informācija mums sniedz vērtīgus padomus par to, kādus pakalpojumus vēlas izmantot mūsu klienti – mobilo tehnoloģiju lietotāji. Šoreiz esam nolēmuši šajā informāciju dalīties arī ar sabiedrību.”

   Pētījuma līdzautors, kompānijas Latvijas Fakti direktors Aigars Freimanis atzīst, ka mobilo sakaru tehnoloģijas pārsteidzoši ātri ir salauzušas Latvijas sabiedrības konservatīvo attieksmi pret inovācijām. A.Freimanis: „Uzskats, ka informāciju ir jāiegūst "te un tagad" pagaidām dominē jauniešu auditorijā, bet šķiet, ka jaunās paaudzes komunikācijas paradumus ir gatavi vai ir spiesti pārņemt arī citu paaudžu cilvēki. Tas vienkārši vairo viņu konkurētspēju. Tas, ka vecie mācās no jaunajiem, Latvijā ir pielīdzināms klusai revolūcijai.”

   Kā noskaidrots pētījumā, 73% aptaujāto uzņēmēju atzinuši, ka iepriekšējā gadā veiktās investīcijas komunikāciju tehnoloģijās ļauj strādāt efektīvāk. Mobilās tehnoloģijas atvieglo iedzīvotāju un uzņēmumu darbību, jo palīdz ātri sniegt atbildes uz e-pastiem, piekļūt internetam jebkurā vietā un nodrošina tehnoloģijas komandējuma vietās. Kā atzinuši 49% aptaujāto uzņēmēju, viņiem ir svarīgi piekļūt internetam no jebkuras vietas. LMT risinājums iBirojs, kura popularitāte joprojām ievērojami pieaug, nodrošina interneta pieslēgumu, izmantojot mobilo sakaru tīklu.

   Lai gan lielākajai daļai iedzīvotāju būtu žēl pazaudēt kontaktinformāciju, pazaudējot mobilo tālruni, pavisam maza daļa – 23,1% aptaujāto – regulāri saglabā mobilā tālruņa informāciju datorā. LMT risinājums Mans LMT ir LMT mājas lapas sadaļa, kurā LMT abonenti un OKartes lietotāji var piekļūt internetā sniegtajiem LMT pakalpojumiem. Mans LMT ir iespēja automātiski saglabāt visus tālrunī esošos kontaktus, kalendāra ierakstus un piezīmes.

   Pētījumā, kurš tapis 2008. gada nogalē, atklājies, ka svarīgāko mobila tālruņa funkciju galvgalī atrodas kamera, liels displejs, kalendārs, radio, mūzikas atskaņotājs un lielas taustiņu pogas. Jāatzīmē, ka vairāk nekā trešdaļa jeb 34% Latvijas uzņēmumu pārlūko internetu, izmantojot mobilo tālruni.

   Dalīties ar saiti