Palīdzība

   2019. gada 27. jūnijs

   LMT oriģinālseriālu ievadīs kinofilma. Jau zināms nosaukums!

   “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) turpina darbu pie oriģinālseriāla – neparasta, intriģējoša urbānā drāma par attiecībām virtuālajā pasaulē. Jaunais seriāls, kam dots nosaukums “TUR”, priecēs skatītājus jau šī gada rudenī, solot tikšanos ar iemīļotiem aktieriem, mūziķiem un TV personībām. Bet vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem, 16. augustā, pirmizrādi piedzīvos filma ar tādu pašu nosaukumu.   Seriāla  un filmas “TUR” notikumu centrā ir pašpārliecinātās informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas (aktrise Ilva Centere) un ironiskā, pašpietiekamā fotomākslinieka Raimonda (aktieris un režisors Regnārs Vaivars) mīlasstāsts. Taču paralēli tam seriālā risināsies spraigi notikumi IT uzņēmumā, kurā strādā galvenā varone un kur viņas apbrīnu un simpātijas centīsies iekarot viņas kolēģis Ēriks (aktieris Artūrs Skrastiņš).

   Pirmoreiz Latvijas kino un seriālu vēsturē tik liela nozīme sižetā ir virtuālajai pasaulei. Tā jau šobrīd ir kļuvusi par neatņemamu mūsdienu cilvēka ikdienas sastāvdaļu, bet nākotnē ar mākslīgā intelekta palīdzību sola mūsu dzīves pārvērst vēl vairāk, metot izaicinājumu arī cilvēku savstarpējām attiecībām. Jāpiebilst, ka šī ir arī pirmā reize, kad latviešu aktieris iejūtas mākslīgā intelekta tēlā.

   Aktualizējot seriālā un filmā “TUR” atspoguļotās tēmas par virtuālās pasaules ietekmi uz cilvēka personību, emocijām un apziņu, 29. jūnijā LMT aicina uz Sarunu festivālu LAMPA Cēsīs, kur norisināsies ekspertu diskusija “Mākslīgais intelekts – iespēja vai drauds mūsdienu sabiedrībai?” Diskusijā piedalīsies arī seriāla “TUR” galvenās lomas atveidotāja Ilva Centere, kurai ir, ko pastāstīt par mākslīgā intelekta spēju mīlēt, un seriāla konsultants, “Accenture Latvija” Inovāciju studijas Mākslīgā Intelekta daļas vadītājs Staņislavs Hiļčuks.

   Jau ziņots, ka attiecību drāmu par mīlestību līdz nāvei un pat pēc tās jaunajā filmā un oriģinālseriālā izspēlēs aktieri Ilva Centere, Regnārs Vaivars, Artūrs Skrastiņš, Ināra Slucka, Kārlis Kušķis, Ģirts Jakovļevs, Kristīne Krūze un Pēteris Gaudiņš, kā arī mūziķi Žoržs Siksna, Olga Rajecka un Juris Kaukulis, TV sejas Jānis Skutelis un Mārtiņš Spuris u. c. Seriāla režisors ir Uldis Cipsts, bet scenārija autori – dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un aktieris Artūrs Dīcis. Tāpat pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs.Filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā jau no 16. augusta, savukārt seriāls rudenī būs redzams LMT mājas viedtelevīzijā.   Dalīties ar saiti