Palīdzība

   2002. gada 21. augusts

   LMT klientiem GPRS pieejams bez maksas arī ārzemēs

   No 21.augusta LMT klienti GPRS datu pārraidei var savus tālruņus izmantot arī ārvalstīs. Ir noslēgti sadarbības līgumi ar Igaunijas mobilo sakaru operatoru EMT un Lietuvas Omnitel par to, ka līdz 2002. gada beigām LMT klienti varēs izmantot GPRS viesabonēšanu šo operatoru tīklos bez maksas. Tas darīts, lai abonenti labāk iepazītu šo pakalpojumu arī viesabonēšanas režīmā. Latvijā LMT klientiem GPRS pieejams iepazīšanās režīmā bez maksas no jūnija.

   LMT prezidents Juris Binde: "LMT, EMT un Omnitel ir pirmie mobilo sakaru operatori Baltijas valstīs, kas piedāvā GPRS viesabonēšanu. Tas ir vēl viens solis Baltijas operatoru sadarbībā - tagad LMT klienti EMT un Omnitel tīklos bez maksas var ne tikai saņemt ienākošos zvanus, bet arī izmantot GPRS datu pārraidi. Var uzskatīt, ka LMT ir viens no tehnoloģiski spējīgākajiem uzņēmumiem pasaulē, kam izdevies piedāvāt GPRS viesabonēšanu pāris mēnešu laikā, kopš atvērts tīkls vietējiem lietotājiem."

   Lai pilnvērtīgi izmantotu šo pakalpojumu, klientiem jāuzstāda telefonā piekļuves punkts (APN) internet.lmt.lv. Šis uzstādījums neietekmēs telefona darbību LMT tīklā. Ar GPRS pieslēgumu mobilā telefona lietotājs var daudz ērtāk un ātrāk piekļūt WAP lapām vai, piemēram, izmantot GSM tālruni kā datora modemu, lai sūtītu e-pastu un "sērfotu" Internetā. GPRS galvenā priekšrocība, salīdzinot ar līdz šim pieejamo starptautisko 9.6kb/s un HSCSD datu zvanu sakariem ar Latviju, ir tas, ka LMT GPRS piekļuve nodrošina garantētu pieslēgumu LMT tīklam no ārzemēm, kas nav atkarīga no starptautisko telefonu sakaru līniju kvalitātes. Pēdējā diemžēl ir nopietna problēma, jo ārzemju tīklos pieaug nekvalitatīvu starptautisko telefona sakaru līniju īpatsvars, kas saistīts ar nekontrolētu Interneta kanālu izmantošanu (VoIP).

   GPRS (General Packet Radio Service) ir datu pārraides tehnoloģija GSM mobilo sakaru tīklā, kas izmanto pakešu komutācijas principu.
   Mobilie tālruņi, kas atbalsta GPRS datu pārraidi: Sony Ericsson T39m, T65s, T68i, T68m, R520m; Motorola Talkabout 192, V.60, V.66, Accompli 008, Timeport 260, Timeport 280; Nokia 6310, 6310i, 6510, 8310; Samsung SGH-Q200; Siemens S45i, ME45i, M50.

   Dalīties ar saiti