Palīdzība

   2006. gada 10. februāris

   LMT kapitālieguldījumi pārsniedz 200 miljonus latu

   LMT apkopojis provizoriskos 2005. gada darbības rezultātus. Pagājušajā gadā LMT palielinājis apgrozījumu līdz 168.4 miljoniem latu, bet kopējie kapitālieguldījumi kopš uzņēmuma dibināšanas pārsniedz 200 miljonu latu robežu.

   Oficiālie LMT 2005. gada finanšu rezultāti tiks apstiprināti uzņēmuma īpašnieku kopsapulcē un būs pieejami aprīlī.

   LMT prezidents Juris Binde: „Pateicoties kvalitatīvam servisam, plašākajam pārklājumam un jaunu pakalpojumu ieviešanai, LMT 2005. gadā ir sasniedzis visus uzstādītos mērķus – uzņēmuma klientu skaits ir būtiski palielinājies, pārsniedzot 850 000 un 37% valsts iedzīvotāju; LMT apgrozījums salīdzinājumā ar 2004. gadu ir palielinājies par 19 miljoniem latu un 2005. gadā sasniedz 168.4 miljonus latu, bet peļņa pēc nodokļu nomaksas ir 56.4 miljoni latu. Nodokļos LMT samaksājis 32.7 miljonus latu, atkārtoti kļūstot par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Ievērojama daļa LMT īpašuma gan tieši, gan pastarpināti pieder Latvijas valstij, tādējādi dividendēs un nodokļos samaksātie miljoni latu būtiski papildina Latvijas valsts budžetu un iedzīvotāju labklājību.”

   2005. gadā LMT kapitālieguldījumi sasniedza 23.65 miljonus latu, kas ir par 31% vairāk nekā 2004. gadā. Kopējie LMT kapitālieguldījumi kopš 1992. gada sasniedz 200.3 miljonus latu. Šajā laikā ir izveidots kvalitatīvs un moderns sakaru tīkls, kas nodrošina pārklājumu 98,38% Latvijas teritorijas. LMT sakaru tīkla kvalitāte ir viena no augstākajām Eiropā, piemēram, viens no būtiskajiem tīkla kvalitātes rādītājiem ir veiksmīgi uzsākto zvanu procents, kas LMT tīklā vidēji pārsniedz 99%.

   LMT sakaru tīkls joprojām ir nepārtrauktā attīstībā, un, pieaugot lietotāju skaitam, tas tiek uzlabots gan kvalitatīvi, gan kvantitatīvi, lai pakalpojumu kvalitāte saglabātos nemainīgi augstā līmenī. 2005. gadā tika uzstādītas 49 jaunas bāzes stacijas un vēl 270 tika būtiski rekonstruētas, bāzes staciju kopskaitam sasniedzot 765.

   2005. gadā LMT pakalpojumu izmaksas ir kļuvušas vēl zemākas, kas īpaši izceļas uz vispārēja cenu pieauguma un inflācijas fona. Ieviesti trīs jauni pieslēguma veidi Formula, kas ir viens no izdevīgākajiem piedāvājumiem Latvijas mobilo telekomunikāciju tirgū. 2005. gadā LMT klientiem kļuva iespējams viesabonēšanā izmantot atzvanu, kas līdz pat 70% ļauj samazināt telefona lietošanas izmaksas ārvalstu mobilo sakaru tīklos. Pateicoties gada nogalē ieviestajai numuru saglabāšanas iespējai, citu operatoru klienti aktīvi izmantoja iespēju kļūt par LMT klientiem, saglabājot esošo pieslēguma numuru. Diemžēl šāda iespēja ir liegta priekšapmaksas karšu īpašniekiem, kas aktīvi interesējas par iespējām sākt lietot LMT pakalpojumus.

   Būtiski palielinājušās datu pārraides iespējas – LMT pirmais Latvijā saviem klientiem piedāvāja EDGE un UMTS datu pārraidi, kā arī Mobilo televīziju, kas ļauj vērot televīzijas pārraides mobilajā tālrunī. LMT arī turpmāk būs tehnoloģiju līderis, kas prasa lielus līdzekļus, taču LMT klientiem ir būtiski saņemt modernus un augstas kvalitātes pakalpojumus.

   Dalīties ar saiti