Palīdzība

   2006. gada 2. maijs

   LMT ievieš astoņciparu numerāciju

   Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par pāreju uz astoņu ciparu numerācijas shēmu LMT 1. maijā veiksmīgi veica pāreju uz astoņciparu tālruņa numuriem.

   Numerācijas maiņa ir komplicēts un darbietilpīgs uzdevums, kam LMT gatavojās vairāk nekā četrus mēnešus. Tehniski pāreja uz astoņciparu numerāciju tika veikta naktī uz 1. maiju, lai LMT klientiem un sadarbības partneriem pāreja uz jauno numerācijas kārtību radītu iespējami mazāk neērtību.

   Turpmāk, zvanot uz Latvijas mobilo tālruņu numuriem, priekšā jāpievieno cipars 2. Zvanīšanas kārtība uz fiksētajiem tīkliem Latvijā, kā arī uz ārvalstīm nav mainīta.

   Līdz 1. novembrim LMT klienti varēs zvanīt un sūtīt īsziņas gan uz septiņciparu, gan uz astoņciparu mobilo tālruņu numuriem. Pēc 1. novembra septiņciparu mobilo tālruņu numuri vairs nedarbosies.

   LMT pāreja uz astoņciparu numerāciju ir izmaksājusi vairākus simtus tūkstošus latu. Galvenokārt šie izdevumi ir saistīti ar centrāles iekārtu papildu funkcionalitātes nepieciešamību, lai nodrošinātu datu bāzu konvertēšanu un paralēlas septiņu un astoņu ciparu numerācijas darbību.

   Dalīties ar saiti