Palīdzība

   2008. gada 10. janvāris

   LMT atbalsta mūziklu "Les Misérables"

   No 19. janvāra līdz 3. februārim Rīgā, Ķīpsalas hallē notiks pasaulslavenā mūzikla “Les Misérables” izrādes latviešu valodā, kuras producē “BT 1 Music” ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstu.

   Mūzikls “Les Misérables”, kas veidots pēc Viktora Igo romāna “Nožēlojamie” motīviem, ir otrais visilgāk rādītais mūzikls Brodvejas vēsturē, kuru līdz šim noskatījušies 53 miljoni cilvēku 38 pasaules valstīs 23 valodās. Mūziku komponējis Klods-Mišels Šēnbergs, libreta autors – Alēns Bublils. “Les Misérables” saņēmis astoņas “Tony” balvas, arī kā Labākais mūzikls, Labākais pavadījums, Labākā Grāmata un Mūzikla režija.
   LMT prezidents Juris Binde par mūzikla atbalstu saka: “Radoša gara klātbūtne vajadzīga kā biznesā tā arī mākslā, tāpēc LMT kopš uzņēmuma dibināšanas vienmēr atbalstījis dažādus mākslas projektus. Mūzikls kā žanrs ir ļoti populārs citviet pasaulē, līdz ar to loģiska šķiet radošās komandas vēlme piedāvāt Latvijas skatītājiem šo pasaulslaveno iestudējumu. Laba grāmata ir nezūdoša vērtība pati par sevi, ko mūsdienu straujajā dzīves ritmā jaunieši bieži pietiekami nenovērtē. Ceru, ka mūzikls rosinās jauniešus izlasīt Viktora Igo romānu “Nožēlojamie”, kas stāsta par vienmēr aktuālām tēmām – godīgumu, morāli, atbildību, mīlestību. Ikviena iecere par mākslas darba radīšanu ir izaicinājums autoriem un jo sevišķi atbalstītājiem, jo rezultāts nav redzams uzreiz. Mūzikla radošās komandas sastāvā ir daudzi jau sevi pierādījuši talanti, kā arī jaunas zvaigznes, kas ļauj cerēt uz spožu sniegumu.”

   Mūzikla režisors: Gatis Šmits, muzikālais vadītājs un diriģents: Normunds Vaicis, horeogrāfs: Alberts Kivlenieks, scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs, tērpu māksliniece: Keita. Mūziklā piedalās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā.

   Lomās: Žans Valžans (Ingus Pētersons vai Uģis Roze), Žavērs (Jānis Apeinis vai Imants Erdmans), Fantīna (Marija Naumova vai Baiba Berķe), Tenardjē kungs (Artūrs Mangulis vai Vladimirs Okuņs), Tenardjē kundze (Leonarda Ķestere-Kļaviņa vai Ilona Bagele), Mariuss (Juris Vizbulis), Anžolrass (Andris Ābelīte vai Nauris Puntulis), Kozete (Dita Lūriņa vai Jolanta Strikaite), Eponīna (Karīna Tatarinova vai Annija Putniņa) un daudzi citi.

   Dalīties ar saiti