Palīdzība

   2011. gada 20. oktobris

   Katrs piektais viedtālruņa lietotājs LMT tīklā izvēlas iPhone

   Plašs pieejamo aplikāciju skaits, jaudīga kamera, ērta piekļuve internetam, papildu iespējas, ko piedāvā dažādu pakalpojumu sniedzēji un satura ražotāji - plašā funkcionalitāte ļāvusi iPhone lietotājiem šo telefonu salīdzina ar „bezvadu datoru”, kas kļuvis par neaizvietojamu rīku ikdienas darba un izklaides vajadzībām. Kā liecina LMT apkopotā informācija, katrs piektais viedtālruņa lietotājs LMT tīklā izvēlas iPhone, kopējais šo viedtālruņu skaits LMT tīklā ir pārsniedzis jau 25 tūkstošus.

   Kā liecina LMT statistiska, iPhone lietotāju vidū sarunu minūšu skaits mēnesī ir vidēji 2 -3 reizes lielāks nekā pārējo mobilo telefonu modeļu lietotāju vidū, savukārt vidējais patērēto datu apjoms - vidēji 13 reizes lielāks. Kopējā statistika rāda, ka starp LMT klientiem – privātpersonām - iPhone ir vienlīdz iecienīts kā sieviešu (43%), tā vīriešu (57%) auditorijā.

   LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis Līdz ar iPhone parādīšanos tirgū, kājām gaisā tika apgriezts tas, kā cilvēki uztver un lieto mobilo tālruni. Šodien šis viedtālrunis ir kļuvis par pieejamu un regulāru izvēli starp LMT klientiem. Aizvien pieaugošo iPhone modeļu popularitātes vilni izskaidro arī funkcionāli uzlabotie modeļi. Tā, piemēram, jaunākais modelis iPhone 4S, kas Latvijā būs pieejams jau 28. oktobrī, ir aprīkots ar jaudīgu procesoru, īpašu antenas risinājumu, uzlabotu kameru, kā arī iebūvētu personīgo asistentu ar balss vadību.

   iPhone kā „bezvadu dators”
   Aktīvākie iPhone lietotāji par telefona priekšrocībām uzskata ērtu un ātru lietošanu, kā arī izceļ tā praktiskumu un funkcionalitāti, norādot, ka tas ir „kā bezvadu dators, kas vienmēr ir tev līdzās”. Savukārt salīdzinoši lielais datu pārraides apjoms starp iPhone lietotājiem apliecina, ka arī mobilā interneta izmantošanā ir ļoti ērta – tas vienmēr ir ieslēgts un gatavs darbam. Šis telefons ir piemērots rīks kā biznesa un darba vajadzībām, tā neierobežotām izglītojošām un izklaides iespējām.

   Daudzu aktīvāko cilvēku ikdiena vairs nav praktiski iedomājama bez šī telefona. Tā ir kā viņu ceļasoma, kurā ir viss nepieciešamais – video un foto kamera spilgtākajiem notikumiem, navigācija ērtam ceļojumam, e-pasts gadījumiem, kad atrodaties ārpus biroja,” secina I.Pūķis.

   iPhone lietotāju vidū plaši tiek izmantotas arī visdažādākās aplikācijas. Starp populārākajām tiek minētas sociālo un saziņas tīklu draugiem.lv, twitter, facebook, skype un foursquare aplikācijas. Kā atzīmē eksperti, aplikāciju izvēle ir ļoti plaša un to katrs lietotājs izvēlas pēc saviem ieskatiem un vajadzībām – vai tā būtu laika ziņu aplikācija, vai aktīvās atpūtas aplikācija Endomondo, vai navigācijas un satiksmes informācijas aplikācija Waze. Izklaides iespējas nodrošina gan dažādas spēļu aplikācijas, kur par vienu no populārākajām gan Latvijā, gan pasaulē ir atzīta Angry Birds, gan mūzikas atpazīšanas aplikācija Chazam un pasaulē populārākais mūzikas veikls iTunes. iPhone aplikāciju ziņā ievērojams arī ar to, ka tam radīta Latvijā un pasaulē pirmā mobilā aplikācija „Līgo Līgo”, ko ne vien atzinīgi novērtēja LMT klienti, bet kas 2010. gadā atnesa arī uzvaru starptautiskajā „Word Summit Award Mobile” konkursā. Vairāk nekā 100 valstu konkurencē šai aplikācijai tika piešķirts izcilības novērtējums kategorijā "Mobile" – „Tūrisms un kultūra”.

   iPhone aizvien augošo popularitāti Latvijā apstiprina fakts, ka iPhone 4 modeļa piedāvājums pagājušā gada septembrī tika izpirkts 18 minūšu laikā, bet starptautiski - jaunākais iPhone 4S modelis ASV vienā nedēļas nogalē tika pārdots rekordlielā apjomā – četros miljonos eksemplāru.

   Latvijā iPhone tālruņu oficiālā tirdzniecība tika uzsākta 2008. gada 26. septembrī. Pirmo iPhone3G LMT izsolīja labdarības izsolē, kurā iegūto naudu ziedoja Latvijas Bērnu dzirdes centram. Šobrīd LMT tīklā iPhone skaits ir pārsniedzis 25 tūkstošus, no tiem lielāko daļu sastāda iPhone 4.

   LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Pašlaik ātrgaitas 3G tīkla pārklājums sasniedzis 88%, bet līdz gada beigām tas būs pieejams vairāk nekā 90% Latvijas teritorijas.Šogad LMT atzīmē savas pastāvēšanas 20. gadadienu. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus. Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa augšgalā un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topu virsotnē.

   Dalīties ar saiti