Palīdzība

   2021. gada 25. februāris

   Aptauja: 86% rīdzinieku atbalsta sarkanās gaismas kontroles luksoforu ieviešanu Rīgā

   Lai uzlabotu satiksmes drošību, absolūts vairākums jeb 86% Rīgasiedzīvotāju atbalsta sarkanās gaismas kontroles luksoforu ieviešanu pilsētā,liecina LMT un Norstat veiktā aptauja*. Šie kontroles luksofori fiksētransportlīdzekļus, kas šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas, tādējādiuzlabojot autovadītāju disciplīnu un būtiski mazinot satiksmes negadījumurisku.

   Aptauja parāda, ka šo ieceri noteikti atbalsta 47% un drīzāk atbalsta 39%respondentu. Savukārt izteikts mazākums – tikai 3% – noteikti neatbalsta un 7%drīzāk neatbalsta viedo luksoforu ieviešanu.

   Krustojumu šķērsošana pie sarkanās gaismas irviens no biežākajiem iemesliem ceļu satiksmes negadījumiem ar letālām sekām. Patlaban sarkanās gaismas kontroles luksofori pilotprojekta režīmā darbojastrīs krustojumos Liepājā un Rīgā.Pilotprojektā, kas tiek īstenots Rīgā, Brīvības gatves un Krustabaznīcasielas krustojumā, pat pandēmijas laikā, kad transporta satiksme ir mazāka,uzstādītās iekārtas piefiksējušas vidēji vairāk nekā 40 sarkanās gaismaspārkāpumu dienā vienā braukšanas virzienā vien.

   Risinājums,kura nodrošinātājs ir LMT, pērnā gada pēdējā ceturksnī galvaspilsētā fiksējis4595 gadījumus, kad automašīnas krustojumu šķērsojušas pie dzeltenā vai sarkanāluksofora gaismas signāla. Pie sarkanās gaismas krustojums šķērsots 3160 gadījumos.

   LMT radītā sistēma izmantodatorredzes tehnoloģijas, kas, analizējot video reālā laikā, ar mākslīgāintelekta palīdzību nosaka, kad auto, šķērsojot krustojumu, ir veicispārkāpumu. Līdzīgi risinājumi tiek plaši pielietoti visā pasaulē, efektīvimazinot negadījumu skaitu un palielinot satiksmes dalībnieku drošību.

   Kā zināms, Latvija ir viena noEiropas Savienības līderēm ceļu satiksmes negadījumu upuru skaita ziņā.

    *Norstat īstenotā sabiedriskās domas aptaujanorisinājās 2020. gada decembrī, un tajā piedalījās 505 respondenti no Rīgas vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

   Dalīties ar saiti