Palīdzība

   2012. gada 12. decembris

   75% viedtālruņu lietotāju vēlētos vēl plašāku to pielietojumu sadzīvē

   Trīs ceturtdaļas viedtālruņu lietotāju vēlas paplašināt mobilo tehnoloģiju pielietojumu, liecina Latvijas Mobilā Telefona (LMT) jaunākā Tehnoloģiju tendenču pētījuma rezultāti. Aptaujātie viedtālruņu lietotāji atzīst, ka ar telefona starpniecību tuvākajā nākotnē vēlas veikt attālinātu elektroierīču vadību, kā arī izmantot tos veselības aprūpē, pārvietojoties, ceļojot un iepērkoties.

   LMT biznesa vadības dienesta direktors Vīgants RadziņšLMT piedāvātie datu pakalpojumi un modernās mobilās iekārtas ir palīdzējušas iedzīvotājiem iepazīt mobilo tehnoloģiju pakalpojuma daudzveidīgās iespējas, tāpēc kvalitatīvs mobilais saturs ir visaktuālākais jautājums. Jau šobrīd gudrie telefoni piedāvā plašu funkcionalitāti, piemēram, ir pieejamas aplikācijas, ar kuru palīdzību var mērīt pulsu, bet veselīgam dzīvesveidam noder kāda no aktīvās sportošanas lietotnēm. Savukārt ceļojot un izvēloties aviolidojumus vairs nav nepieciešams drukāt biļetes, jo pie iesēšanās tās iespējams uzrādīt elektroniskā formātā - telefona ekrānā.

   Pētījuma rezultāti rāda, ka trīs ceturtdaļas respondentu vēlas plašākas tālruņa izmantošanas iespējas veselības aprūpē. 73% vēlētos pierakstīties pie ārsta, bet 57% vēlētos pieeju savai un savu bērnu slimības vēsturei. Tāpat svarīga ir arī tiešsaistes komunikācija ar veselības nozares speciālistiem. Šādu iespēju vēlētos izmantot 45% aptaujātie viedtālruņu īpašnieki. Savukārt 35% vēlētos saņemt brīdinājumus slimību uzliesmojumu gadījumos.

   Jauni risinājumi nepieciešami arī ceļojot un pārvietojoties. Divas trešdaļas jeb 66% respondentu vēlētos telefonu izmantot biļetes vietā sabiedriskajā transportā. Šādu iespēju patlaban nodrošina tikai dažas aviokompānijas. Dodoties tālākos braucienos, 48% aptaujāto vēlētos, lai būtu iespēja mobilo tālruni izmantot identifikācijas dokumentu, piemēram, pases vietā. Vēl 27% gribētu saņemt izklaides piedāvājumus telefonā, ne tikai regulāri ielūkoties esošajās gidu aplikācijās, bet trešdaļa vēlētos mobilo pakalpojumu izmaksu kontroli atrodoties ārzemēs.

   Nemainīgs pieprasījums pēc jauniem risinājumiem ir iepirkšanās jomā. 57% aptaujāto vēlētos veikalos norēķināties, izmantojot mobilo telefonu, nevis citus maksāšanas līdzekļus. Nedaudz mazāk – 48% - gribētu samaksāt noskenējot produktus ar telefonu pirms to likšanas ratos, lai izvairītos no rindām pie kasēm. Gandrīz tikpat svarīga lietotājiem šķiet iespēja (39%) mobilajos telefonos meklēt informāciju par interesējošo preci vai produktu.

   Jauna tendence ir vajadzība pēc gudrās mājas jeb smart-home iespējām. Katrs otrais viedtālruņu lietotājs vēlētos savu telefonu izmantot mājās un birojā esošo elektroierīču attālinātai ieslēgšanai un izslēgšanai. Tikpat vēlama ir iespēja mobilā telefona ekrānā skatīties video novērošanas kamerās redzamo. 58% viedtālruņu īpašnieki savā telefonā labprāt kontrolētu mājas temperatūru, kam jau šobrīd Latvijā ir pieejams risinājums. Savukārt 44% aptaujāto vēlētos telefonā redzēt mājās esošo elektroierīču, logu un durvju stāvokli – ieslēgts vai izslēgts, vaļā vai ciet.

   LMT Tehnoloģiju tendenču pētījums ir regulārs Telia Sonera grupas uzņēmumu klientu viedokļu apkopojums deviņās valstīs. Pētījumā piedalījās vairāki tūkstoši respondentu, to skaitā 1200 viedtālruņu lietotāji no Latvijas. Pētījums veikts 2012.gada novembrī.

   Par LMT

   Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši vairāk nekā 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. 2011.gadā LMT infrastruktūrā investējis 18 miljonus latu. 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus.

   Kā augsts novērtējums LMT darbam ir daudzie apbalvojumi. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa, Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topa augšgalā.

   Dalīties ar saiti